وبلاگ

5 علامت تنهایی در سگ ها

5 علامت تنهایی در سگ ها

5 علامت تنهایی در سگ ها

5 علامت تنهایی در سگ ها بسیاری از سگ ها در طول بیماری کویید به سرپرستی گرفته شده اند و زندگی بدی را تجربه کرده اند بقولی آنها اصلا شاید زندگی خوبی نداشته اند آنرا به سختی پشت سرگذاشتند. تغییرات های بزرگی در زندگی این سگ ها رخ داده است، و این سببب شده خرید رویال کنین گربه آنها در زندگیشان با آنچه که تشویق میشدند توجه کمتری میکنند. این تغییرات شدید در روال، تأثیر زیادی بر سلامت روان آنها به شیوه ای مشابه با انسان ها خواهد داشت. نداشتن صاحب خود به اندازه ای که به آن عادت کرده اند، می تواند منجر به اضطراب یا تنهایی شود. احساس تنهایی در سگ ها در زمانی رخ میدهد که شما در خانه در کنارشان حضور ندارید؛ دوماپت در این وبلاگ قصد دارد شما را با تشخیص تنهایی حیوانات سگ خود آشنا کند.

علائم رایجی که نشان می دهد سگ شما تنها است

دلایل احتمالی زیادی برای بسیاری از این موارد وجود دارد، اما تنهایی (یا در حالت شدیدتر، اضطراب جدایی) یک دلیل مشترک برای همه آنهاست.

بی حالی شاید ظریف ترین علامت باشد

معمولا سگ هایی که احساس تنهایی میکنند تمایل دارد پیاده روی کمتری داشته باشند یا حتی انرژی کمتری را صرف پیاده روی کنند. و گاها آنها به استقبال شما نماییند حتی زمان ورود به خانتان. شاید شما فکر کنید که سگ شما دارد از شما فاصله گیری میکند، احتمال این هم وجود دارد که سگ شما دارای بیماری سیستمیک باشد و نباید آن را نادیده گرفت. و نشانه هایی مثل استفراغ، اسهال و بی اشتهایی دارد.

هیجان‌انگیز شدن بیش از حد پس از جلب توجه انسان

این رفتار سگ ها نشان دهنده این است که سگ شما به دنبال یک تماس انسانی بوده است، تحریک بیش از حد ممکن است شامل پریدن بیشتر، ادرار کردن در طول تعاملات انسانی و دویدن بسیار سریع باشد. سعی کنید وقتی به خانه خود بازمیگردید حیوان خانگی خودتان را اذیت نکنید زیرا این رفتار شما باعث تقویت روحیه او نمی شود. بهتر است صبر کنید تا سگ شما آرام شوند و بعد از آن به آنها توجه و سروصدا کنید؛ اغلب سگ‌هایی که بیش از حد هیجان‌انگیز می‌شوند، علائمی مانند قدم زدن را در زمان ترک نشان می‌دهند.

رفتارهای مخرب می تواند با ایجاد کسالت و ناامیدی رخ دهد

بعضی اوقات سگ شما شروع می کند مبلمان خانه را تخریب می کند و گاهی هم در مکان هایی که توقع نمی شود شروع به دستشویی کردن می کند. اگر این رفتار سگ شما مکرر باشد باعثه رفتار پرخاشگری می شود. اگر پرخاشگری نشان داده شد، اکیداً توصیه می کنیم از یک متخصص رفتار حیوانات بالینی واجد شرایط مشاوره و آموزش دریافت کنید، زیرا این امر می تواند خطرناک تر و خطرناک تر شود.

تغییرات اشتها ممکن است رخ دهد

این موضوع شامل این است که ممکن است سگ شما از حد معمول غذایی کمتر یا بیشتر بخورد؛ اشتها سگ ها توسط هورمون ها کنترل میشود و اگر حیوان خانگی شما احساس کمبود کرد اشتها در درجه اول تحت تاثیر قرار میگیرد. در اینجا رژیم غذایی سگ خود را تغییر اصلا ندهید. تغییرات در رژیم غذایی سبب میشود تا دستگاه گوارششان به خطر بیفتد و نظارت کردن بر تغییر علائم و علت ها را دشوارتر کند.

تغییرات در صدا اغلب با تنهایی دیده می شود

سگ شما ممکن است کم و بیش صدا دارد باشد. گاهی هم ممکن است حیوان خانگی شما جلب توجه کند و مواقع دیگر ممکن است ساکت تر شده باشد و آنطور که انتظار میرود به محرک ها پاسخ ندهد این تغییرات کلی رفتار عموماً با افسردگی مرتبط است که می تواند با تنهایی 5 علامت تنهایی در سگ ها مرتبط باشد.

همه حیوانات خانگی این علائم را نشان نمی دهند

برخی ممکن است چند، همه یا هیچ یک از علائم ذکر شده را نشان ندهند. کنترل تنهایی احساسی سخت است. اگر حیوان خانگی شما علائمی از تنهایی نشان می دهد، وحشت نکنید. علائم ذکر شده در بالا مختص تنهایی نیست و می تواند علت اصلی متفاوتی داشته باشد. در زیر چند قدم ساده وجود دارد که می توانید برای کمک به تنهایی سگ خود انجام دهید.

محرک ها را در خانه افزایش دهید

این می‌تواند شامل خرید اسباب‌بازی‌های بیشتری برای سگ‌تان باشد تا در زمان غیبت با آن بازی کند. حتی می‌توانید اسباب‌بازی‌هایی مانند Kongs بخرید که آهسته غذا می‌خورند، که به سگ شما نیاز دارد تا به بازی با اسباب‌بازی ادامه دهد تا غذا را از آن بگیرد. این بازی ها برای تحریک ذهنی و همچنین کنترل سرعت غذا خوردن حیوان خانگی شما مفید هستند.

تغییر برنامه ورزشی سگ شما ممکن است به تنهایی آنها کمک کند

اگر حیوان خانگی خود را با پیاده روی طولانی تر قبل از ترک او خسته می کنید، خرید رویال کنین گربه احتمالاً در تمام طول روز احساس راحتی می کند. خوابیدن روشی درخشان برای آرامش و اشغال سگ شما است ، اما اگر سگ شما نسبت به زمان بازگشت به خانه احساس اضطراب می کند ، بعید به نظر می رسد که بخوابند.

افزایش میزان تماس انسانی که سگ شما در طول هفته دریافت می کند

بدیهی است که خیلی از افراد بخواهند به شما کمک کنند. با تعامل کردن با همسایگان و دوستان خود میتوانید یک مشاور و کسی را پیدا کنید تا به شما کمک کند. بسیاری از مردم از مزایای اجتماعی داشتن یک سگ لذت می برند و بنابراین از آمدن به قدم زدن سگ خود در طول روز زمانی که شما بیرون هستید لذت می برند. همچنین می توانید در آن روزهایی که احتمالاً بیشتر روز از روز خارج از خانه هستید ، استخدام یک سگ واکر یا رزرو سگ خود را در مراقبت از روزهای سگ در نظر بگیرید.

در نظر خود داشته باشید که هر تغییری در زندگی سگ شما باید بصورت تدریجی انجام شود تا حیوان خانگی شما زمان مناسبی برای سازگاری داشته باشد. سعی کنید روال زندگی حیوان خانگی خود را مشابه نگه دارید، تا از سردرگمی بیشتر آنها جلوگیری کنید!

اگر حیوان خانگی شما علائم تنهایی را نشان می دهد

ابتدا سعی کنید سگ خود را توسط دامپزشک معاینه کنید 5 علامت تنهایی در سگ ها تا متوجه شوید علت پزشکی زمینه ای وجود دارد یا خیر، سپس ما به شما توصیه می کنیم که بهتر است با یک متخصص رفتار بالینی واجد شرایط صحبت کنید که بتواند دوماپت به حیوان خانگی شما کمک کند تا سازگار تر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *