وبلاگ

7 علامت نشان دهنده درد سگ ها

7 علامت نشان دهنده درد سگ ها

7 علامت نشان دهنده درد سگ ها

7 علامت نشان دهنده درد سگ ها شما به عنوان صاحبان سگ ها باید سلامت و ایمنی سگ خود را در اولویت قرار دهید. اما طبیعتا سگ و انسان زبان مشترکی ندارند، پس از اینکه سگ شما چه زمانی درد میکشد دشوار میباشد! برخی از علائم درد در سگ ها مشخص و واضح میباشد مثل لنگیدن در هنگام راه رفتن و یا زخم هایی که در بدنش مشاهده میشود، اما تشخیص سایر علائم درد ممکن است دشوارتر باشد.

در این مقاله دوماپت سعی میکنیم 7 دلیل رایج درد سگ هارا به شما توضیح بدهیم و هرکدام را بررسی کنیم؛ به این علائم توجه کنید تا آگاه باشید سگ شما درد نکشد.

نظافت مداوم

طبیعی میباشد که سگ شما خودش را اصلاح نمایید اما اگر این رفتار سگ شما اجباری، متدوام و بیش از حد باشد نشانه ای از درد سگ خواهد بود. اگر سگ شما شروع میکند به لیسیدن وسواس گونه ای از یک ناحیه موضعی خودش کرد، توجه ویژه ای به او داشته باشید. خرید رویال کنین گربه معمولا اغلب سگ ها در نواحی که درد داشته باشند آنرا لیس میزنند حتی زمانیکه درد درونی باشد.

اگر هم سگ شما شروع به نظافت بیش از حد خودش کرد به خصوص اگر ناحیه ای از بدن خود که توجه بسیاری زیادی دارد، ایده خوبی است که او را برای معاینه نقاط داغ و جستجوی منابع احتمالی درد به دامپزشک ببرید.

سروصدا بیش از حد

یکی دیگر از علائمی که نشان دهنده درد در سگ ها میباشد افزایش سروصدا می باشد. اگر سگ شما دارد در روز خیلی سروصدا میکند این نشان دهنده این هست که دارد به شما میگویید من درد داردم. توصیه میکنیم مراقب افزایش ناگهانی ناله کردن، غرغر کردن، پارس کردن یا انواع دیگر آواز باشید. اگر سگ شما صدایش بیشتر از حد معمول میباشد؛ بهتر است بررسی کنید که مناطقی از بدن سگ شما ممکن است درد داشته باشد. بهترین حالت این است که نواحی درد سگ خود را به آرامی بررسی نمایید تا از اینکه درد به نواحی دیگر انتقال پیدا نکند.

از دست دادن اشتها

بیشتر سگ ها دوست دارند غذا بخورند، پس بی علاقه بودن سگ نسبت به غذا میتواند علائم هشدار دهنده ای از درد باشد، اما اگر سگ شما دردی داشته باشد، اگر درد سگ شما زیاد باشد باعث می شود حتی نتواند به سمت ظرف غذاییش برود یا حتی نتواند آب بخورد.

از دست دادن اشتها میتواند نشان دهنده یک بیماری و درد جدی باشد مثل خیلی از بیماری های کبدی و کلیوی، و بیماری هایی مثل دندان درد و حتی سرطان خواهد بود، بهترین راه حل این است که اگر سگ شما از خوردن غذا امتناع کرد حتما او را پیش دامپزشک ببرید.

پرخاشگری

تغییرات ناگهانی در در رفتار سگ شما میتواند علائمی از درد باشد، حتی پرخاشگری هم نشان دهنده درد است؛ اگر سگ شما مطیع هست اما در زمانی ناگهان پرخاشگر شد احتمال زیادی وجود دارد که او دارد درد می کشد. اگر سگ شما علائم پرخاشگری را نشان می دهد، هنگام معاینه او از نظر آسیب بیشتر مراقب باشید. برخی از سگ‌ها ممکن است زمانی که صاحب خود احساس خطر و درد می‌کنند به او ضربه بزنند.

تنبلی

نفس نفس زدن سگ ها یک رفتار طبیعی میباشد، که این نشان دهنده این است سگ شما دارد تلاش می کند. ممکن است سگ شما پس از ورزش های شدید مثل دویدن به دنبال توپ یا اسباب بازی، نفس نفس می زند. اگر هم سگ شما به شدت نفس نفس میزد، حتی در مواقعی که ورزش نکرده باشد میتواند نشانه استرس باشد و علت آن هم استرس باشد.

گاهی اوقات پیش میاید که دلیل نفس نفس زدن آنها سخت باشد و بصورت ناگهانی رخ میدهد که سبب نگرانی شود. بنابراین، اگر سگ شما به شدت نفس نفس می زند، توصیه می کنیم به دامپزشک خود مراجعه کنید.

مشکل در حرکت

مشکل در راه رفتن سگ ها نشانه هایی مثل آرتریت یا درد لگن باشد. اسیب ها هم گاها علت زمینه ای دارند. پس میتوان نتیجه گرفت که سگ شما در حرکت مشکل دارد؛ مثل پریدن یا بالا رفتن از پله ها. عدم سیالیت در حرکات سگ شما یکی دیگر از علائم هشدار دهنده درد است. خرید رویال کنین گربه سگ هایی که دچار درد هستند معمولا  ارام و بی حال میباشند، بیشتر آنها با لنگی راه بروند یا در دراز کشیدن و دوباره بلند شدن مشکل داشته باشند. اگر تحرک مشکل است، یک محصول طبیعی مانند این جویدن های تحرک پیشرفته ممکن است راه زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد! اینها حاوی زردچوبه هستند که یک ضد التهاب است که بسیار قوی است و به از بین رفتن درد کمک می کند.

سایر تغییرات رفتاری

در مطالب بالا از تغییرات رفتاری ناگهانی سگ ها صحبت کردیم که این نشان دهنده این دردها هستند. مثل آراستگی بیش از حد، پرخاشگری و از دست دادن اشتها؛ حال بهتر است به تغییرات رفتاری دیگه ای هم توجه داشته باشید که هر کدام علائمی از درد سگ شما باشد.

تغییرات در الگوهای خواب

هر گونه از الگوی خواب منظم سگ شما به خطر بیوفتد نشانه ای از درد سگ می باشد. بیشتر سگ ها برای تسکین دادن به دردشان استراحت میکنند. خیلی از سگ ها هم به دلیل شدت کمر درد بیشتر میخوابند.

حوادث غیر منتظره در خانه

سگ هایی که درد دارند اغلب در حرکت کردن، دراز کشیدن و بلند شدن از تخت خود مشکل دارند. این می تواند منجر به حوادث در خانه شود. اگر سگ شما به خوبی در خانه آموزش دیده است اما ناگهان شروع به ادرار کردن و مدفوع در خانه کرد، مطمئن شوید که درد را به عنوان علت اصلی رد نمی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *