وبلاگ

10 نژاد سگ اسپیتز که بامزه هستند

10 نژاد سگ اسپیتز که بامزه هستند

10 نژاد سگ اسپیتز که بامزه هستند

10 نژاد سگ اسپیتز که بامزه هستند آیا تا به حال شنیده اید که کسی سگ خود را “اسپیتز” صدا کند؟ در حالی که این نوع سگ به یک نژاد خاص اشاره نمی کند، اما شامل مجموعه ای ثابت از خصوصیات است که در انواع مختلف سگ ها یافت می شود. نژادهایی که به عنوان سگ اسپیتز طبقه بندی می شوند دارای ویژگی های مشابهی هستند به ویژه خز بلند فروش اینترنتی غذای سگ کرکی همراه با گوش ها و بینی های نوک تیز – و معمولاً از مناطقی با زمستان های سخت تگرگ می گیرند. کتهای آنها برای گرم نگه داشتن آنها در شرایط سرد عایق هستند و بسیاری از آنها سفید هستند. برخی از سگ‌های اسپیتز دارای دم‌هایی هستند که آویزان می‌شوند، اما اکثر آن‌ها برای استراحت روی پشت سگ خمیده هستند.

گاهی اوقات این توصیف بین نژادهای خاص تار می شود و تعداد دقیق نژادهای اسپیتز را غیرممکن می کند. با این حال، با توجه به نژادهای ثبت شده در کلوپ کنل آمریکا، اتحادیه کنل کلاب و سازمان بین المللی (FCI)، حدود 50 تا 70 نژاد سگ اسپیتز وجود دارد. کار و دیگران برای سختی کار پرورش داده می شوند – در عوض آنها ترجیح می دهند به عنوان یک سگ همراه بغل شوند.

خصوصیات نژاد

ویژگی هایی که این نوع سگ را متحد می کند شامل ظاهری گرگ مانند یا روباه با گوش های نوک تیز، دم های فر، چشم های بادامی شکل و کت های ضخیم است. بسیاری از آنها با کت های دوتایی و دم های پیچ خورده خود به گونه ای پرورش داده می شوند که بتوانند شرایط آب و هوایی سرد را تحمل کنند و اغلب در مناطقی که زمستان های سختی را تجربه می کنند، سرچشمه می گیرند. دم فر به محافظت از آنها در برابر هوای سرد کمک می کند. دم پیچ خورده معمولاً در قسمت پایین کمر یا پشت آنها قرار می گیرد و به حفظ گرما کمک می کند و باعث می شود در بیرون از خانه یا برای مدت طولانی دور از خانه کمتر دچار سرما شوند.

کیشوند

کیشاند یک سگ مهربان، دوستانه و مردم‌دوست است که به‌خاطر نشانه‌های زیبا و منحصربه‌فرد صورتش معروف است. آنها بومی هلند هستند و به عنوان سگ نگهبان و همراه در کشتی هایی که از طریق آبراه ها عبور می کردند، نگهداری می شدند. Keeshond همچنین دارای پوسته ضخیم است که شانه ها و سینه را می پوشاند. می توانید کت های ضخیم آنها را در سایه های مختلف خاکستری، مشکی، کرم یا ترکیبی پیدا کنید.

هاسکی سیبری

هاسکی سیبری یکی از معروف ترین نژادهای سگ اسپیتز است. ظاهر گرگ مانند آن قوی است، و دیدن این سگ کارگر که در بیابان یخ زده خانه اش می دود، شما را وادار می کند که دوتایی کنید – آیا این یک گرگ بود؟ هاسکی سیبری برای همراهی و کار پرورش داده شده است، فروش اینترنتی غذای سگ آنها را به یک سگ خانوادگی عالی برای کسانی تبدیل می کند که نیازهای ورزشی شدید خود را برآورده می کنند.

سگ گله ایسلندی

سگ گله ایسلندی تنها نژاد سگ بومی ایسلند است که آن را به یک سگ مورد علاقه محبوب تبدیل می کند. این سگ های شاد و بازیگوش در انتهای کوچکتر قرار دارند و قدشان 18 اینچ است. اجداد آنها با مهاجران نورس به ایسلند سفر کردند. این سگ‌ها که برای گله‌داری گوسفند و اسب‌سواری پرورش داده شده‌اند، اجداد سگ گوسفند ایسلندی مدرنی بودند که اکنون می‌شناسیم.

پامرانیان

همه نژادهای سگ اسپیتز بزرگ و گرگ مانند نیستند. پامرانین یک نژاد سگ اسباب بازی است که وزن آن بیش از 7 پوند نیست. اگرچه این توپ های کرکی کوچک فاقد اندازه گرگ مانند هستند، اما همچنان دارای گوش های نوک تیز معروف، پوزه بلند و دم فر هستند. اجازه ندهید این توله های کوچک شما را گول بزنند. آنها ممکن است کوچک باشند، دوماپت اما شخصیت بزرگی دارند. آنها بازیگوش، جسور و باهوش هستند و سگ های خانوادگی و نگهبانی عالی می سازند.

ساموید

ریشه های قطبی ساموید به وضوح در تاریخچه خزهای متراکم و سفید و سورتمه کشی، شکار و گله داری آن نشان داده می شود. 10 نژاد سگ اسپیتز که بامزه هستند این سگ های زیبای سفید گله گرا هستند و پیوندهای نزدیکی با مردم خود ایجاد می کنند. آنها مهربان، سخت کوش، اجتماعی و وفادار هستند. این توله‌سگ‌ها که به خاطر لبخند دائمی‌شان معروف هستند، شخصیت دوستانه‌ای دارند.

شیبا اینو

شیبا اینو در ژاپن به عنوان یک سگ شکار نشات گرفته است. این نژاد اسپیتز محبوب ترین سگ همراه ژاپنی است. آنها وفادار، جسور و با اعتماد به نفس هستند. با این حال، آنها مستقل و با اراده هستند و می توانند پیوندهای بسیار نزدیکی با مردم خود ایجاد کنند. شیبا اینو ظاهری شبیه روباه دارد – رنگ قرمز و همه چیز. آنها همچنین در کت های مشکی و مایل به قهوه ای عرضه می شوند.

چاو چاو

این نژاد سگ چینی باستانی بیش از یک هزار سال پرورش یافته است و حتی ممکن است به سال 206 قبل از میلاد بازگردد. آنها به عنوان همراه، نگهبان، شکارچی و حمل کننده نگهداری می شدند. این سگ‌های متمایز به‌خاطر زبان آبی مایل به سیاه، صورت چروکیده و گردن‌شان معروف هستند. چوها اگرچه رفتاری جدی دارند و از غریبه ها دوری می کنند، اما می توانند با انسان هایی که دوستشان دارند پیوندهای بسیار وفاداری ایجاد کنند.

سگ اسکیمو آمریکایی

این سگ‌های سفید برفی خیره‌کننده هیچ ارتباطی با مردم بومی آلاسکا که به نام «اسکیموها» شناخته می‌شوند، ندارند. سگ اسکیمو آمریکایی ریشه‌های آلمانی دارد و اسپیتز آلمانی اجداد آن است. این سگ‌ها در دهه 1800 به آمریکا رفتند و به سرعت مورد علاقه قرار گرفتند. باهوش بودن، ظاهر زیبا، و نگرش مشتاقانه برای جلب رضایت آنها. آنها برای هر کسی که به دنبال یک دوست ماجراجویی است، همراهان فوق العاده و دوست داشتنی هستند.

مالاموت آلاسکا

مالاموت یک سگ اسپیتز قوی و فعال است که در آلاسکا برای حمل و نقل و شکار به وجود آمد. علیرغم جثه بزرگشان، این سگ ها نرمی های بزرگی هستند و دوست دارند نقش فعالی در خانواده داشته باشند. آنها همراهان مهربان و مهربانی می سازند و عموماً به دلیل صمیمی بودن، نگهبانان خوبی نمی سازند. خرید اینترنتی غذای سگ روش پویای زندگی آنها در آلاسکا به این معنی است که آنها به ورزش فراوان نیاز دارند. هرکسی که به دنبال اضافه کردن یک مالاموت دوست‌داشتنی به خانواده است، باید ورزش و توجه محبت‌آمیزی که این توله‌ها برای رشد نیاز دارند، به آن‌ها بدهد.

بوهوند نروژی

این سگ ها ممکن است در میان برخی از نژادهای اصلی سگ اسپیتز باشند که قرن ها پیش با وایکینگ ها سفر می کردند. آنها در مزارع به عنوان گله دار، نگهبان و مزرعه داران همه جانبه استفاده می شدند. امروزه بوهوند هنوز برای کارهای کشاورزی فعال در نروژ استفاده می شود. آنها با اعتماد به نفس، باهوش و بسیار دوست داشتنی هستند و این نژاد سگ اسپیتز را به یک همدم کاری فوق العاده تبدیل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *