وبلاگ

یک راهنمای اساسی برای تغذیه برای سگ ها و گربه ها

یک راهنمای اساسی برای تغذیه برای سگ ها و گربه ها

یک راهنمای اساسی برای تغذیه برای سگ ها و گربه ها

یک راهنمای اساسی برای تغذیه برای سگ ها و گربه ها از بهترین کارکارهایی که شما میتوانید در حق سگ و گربه (خرید رویال کنین گربه) خود انجام دهید حفظ سلامت و مراقبت از حیوانات خانگیتان میباشد. یکی از راه هایی که در عین حال نادیده گرفته شده برای شادی و سلامت حیوانات است تغذیه آنهاست، غذاهای سگ و گربه با کیفیت بالا به حیوان شما کمک می کند تا ترکیب مناسبی از مواد مغذی را برای حفظ یک رژیم غذایی کامل و متعادل به حیوان شما بدهد.

نیازهای تغذیه ای برای سگ و گربه چیست؟

شش ماده مغذی ضروری عبارتند از:

 • اب
 • پروتئین ها
 • چربی ها
 • کربوهیدرات ها
 • مواد معدنی
 • ویتامین ها

این مواد مغذی به عنوان قسمتی از رژیم غذایی سگ و گربه شما هستند، و در تمام عملکردهای اساسی بدن نقش دارند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این مواد مغذی نباید کم یا زیاد به حیوان خانگی شما تزریق شود. در حالی که حداقل نیاز غذایی برای حیوانات خانگی شما در اکثر مواد مغذی ایجاد شده است، در حال حاضر کمتر در مورد حداکثر میزان برای بسیاری از مواد مغذی شناخته شده است، علاوه بر این، مصرف بیش از حد سطوح مشخص می تواند برای گربه ها و سگ ها سمی باشد و نتایج سمیت این مواد مغذی شناسایی شده است. یک راهنمای اساسی برای تغذیه برای سگ ها و گربه ها آنچه کمتر شناخته شده است این است که در طول زمان با مقادیر کمی از مواد مغذی که کمی زیاد یا خیلی کم هستند ممکن است اتفاق بیفتد.

تغیذیه خوب برای سگ ها در طول زندگی آنها بسیار ضروری میباشد، همانطوری که برای ما انسان ها ضروری است. نیاز های تغیذیه ای سگ و گربه ها بسته به جثه و سن و نژاد و سلامت آنها بطور کلی متفاوت است؛ توله سگ ها و بچه گربه ها برای رشد خود نیاز به کالری بیشتری نسبت به بزرگسالان میباشند. بیشتر میتوان گفت حیوانات مسن تر به مواد مغذی بیشتری نیاز دارند زیرا متابولیسم آنها با افزایش سن کاهش خواهد یافت.

پروتئین در رژیم غذایی حیوان خانگی شما

پروتئین ها یک ماده مغذی مهم برای سگ و گربه (خرید رویال کنین گربه) شماهستند، پروتئین ها میتوانند به حفظ توده های عضلانی و بافت سالم کمک کنند؛ و اسید های آمینه را برای حفظ یک سیستم ایمنی سالم فراهم نیز کنند. رایج ترین منابع پروتئین ها در غذا در گوشت ها مثل گوشت گاو و مرغ هستند، اما منابع گیاهی هم نیز در آن ها وجود دارد، از جمله کنجاله سویا، کنجاله گلوتن ذرت و کنجاله گلوتن گندم.

نقش کربوهیدرات ها در غذای حیوانات خانگی

کربوهیدرات نیز بخش مهمی از رژیم غذایی متعادل هستند. بهتر است حیوانات خانگی حداقل 20 درصد کالری را از خود کربوهیدرات تهیه کنن؛ مزیت های کربوهیدرات ها برای حیوانات شامل توانایی تبدیل قندها و پروتئین ها به انرژی و ماهیچه است. یک راهنمای اساسی برای تغذیه برای سگ ها و گربه ها علاوه بر این، کربوهیدرات ها پاسخ سیستم ایمنی سگ ها و گربه ها را بهبود می بخشند. کربوهیدرات ها می توانند از برنج، سیب زمینی و سبزیجاتی مانند سیب زمینی شیرین یا کدو حلوایی به دست آیند.

هنگام انتخاب کربوهیدرات‌ها، باید به دنبال گزینه‌هایی باشید که غیر GMO و فاقد قند اضافه هستند. هنگام انتخاب کربوهیدرات ها، شاخص گلیسمی نیز مهم است. شاخص گلیسمی به شناسایی مقدار قند در برخی غذاها کمک می کند. غذاهای با شاخص گلیسمی بالا ممکن است انرژی کوتاه مدت زیادی داشته باشند اما باید به ندرت مصرف شوند. رایج‌ترین نمونه غذایی با شاخص گلیسمی بالا برنج سفید است، در حالی که غذاهای با GI پایین شامل عدس یا لوبیا می‌شود.

نقش چربی ها در غذای حیوانات خانگی

چربی ها منبع ضروری انرژی هستند و فواید متعددی برای حیوانات خانگی دارند. آنها بلوک های سازنده غشای سلولی هستند، به جذب ویتامین های محلول در چربی کمک می کنند و منبع عالی انرژی هستند. چربی ها همچنین به حیوان خانگی شما کمک می کنند احساس سیری کند، کیفیت پوست و خز را بهبود بخشد و احساس گرسنگی بین وعده های غذایی را کاهش دهد. چربی های سالم شامل موارد زیر است:

 • روغن ماهی
 • روغن بذر کتان
 • روغن زیتون
 • آووکادو
 • آجیل و دانه ها

در حالی که برخی از غذاها ممکن است برای انسان سالم به نظر برسند، اما می توانند برای حیوانات خانگی ما خطرناک باشند. لطفاً قبل از دادن آجیل در مورد غذاهایی مانند آجیل تحقیق کنید، زیرا برخی از آنها بی خطر هستند در حالی که برخی دیگر می توانند خطرناک باشند.

اهمیت ویتامین ها و مواد معدنی در غذای حیوان خانگی شما

ویتامین ها و مواد معدنی برای یک رژیم غذایی متعادل ضروری هستند. آنها انرژی بدن را تامین می کنند، به سلول ها اجازه می دهند به درستی عمل کنند و به حفظ سلامت دندان ها، موها، پوست و لثه ها کمک می کنند، فواید بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی در غذای حیوان خانگی شما وجود دارد. اگر مطمئن نیستید که حیوان خانگی شما ممکن است به چه ویتامین ها و مواد معدنی نیاز داشته باشد یا چه مقدار باید مصرف کند، قبل از دادن هر گونه مکمل به او با دامپزشک یا متخصص تغذیه صحبت کنید. ویتامین ها و مواد معدنی رایج موجود در غذاها عبارتند از:

 • ویتامین A
 • ویتامین دی
 • ویتامین E
 • ویتامین K
 • ویتامین های ب کمپلکس
 • کلسیم
 • فسفر

گنجاندن آب در رژیم غذایی سگ یا گربه

آب یک عنصر ضروری در یک رژیم غذایی متعادل برای حیوان خانگی شما است. درست مانند انسان ها، نوزادان خز ما بیشتر از آب تشکیل شده اند و برای جلوگیری از کم آبی بدن باید مقدار زیادی از آن را در طول روز مصرف کنند. والدین حیوان خانگی باید مطمئن شوند که یک کاسه آب همیشه با آب تازه و تمیز در دسترس باشد. اگر حیوان خانگی شما از نوشیدن آب امتناع می کند، سعی کنید مقداری آب ماهی تن یا آب گوشت گاو را به کاسه اضافه کنید تا خوشمزه تر شود. علاوه بر دادن آب تازه به سگ یا گربه خود، مطمئن شوید که سایر منابع آبرسانی به آنها را نیز تامین می کنید.

به سگت میوه بده

آن را منجمد کنید (بعضی سگ‌ها و گربه‌ (خرید رویال کنین گربه) مانند انسان‌ها از یخ لذت می‌برند. برای جلوگیری از خفگی یا آسیب به دندان‌هایشان از مکعب‌های کوچک‌تر یا براده‌های تراش استفاده کنید.)
کاسه‌های متنوعی را پیشنهاد دهید (سعی کنید از کاسه دیگری استفاده کنید تا حیوانتان فکر کند ممکن است چیزی غیر از آبی باشد که در آن می‌ریزید)

تعیین نیازهای غذایی حیوان خانگی شما

هنگام تعیین مواد مغذی درگیر در هر رژیمی، مهم است که به یاد داشته باشید که مقدار زیاد چیزی می تواند به همان اندازه مضر باشد که یک چیزی به اندازه کافی نباشد. بنابراین، راه اصلی برای اطمینان از یک رژیم غذایی کامل و متعادل این است که به حیوان خانگی خود تعادل مناسبی از غذاهای متناسب با نیاز او بدهید.

ویتامین ها و مواد معدنی عناصری هستند که برای سلامت حیوانات خانگی ما حیاتی هستند. طیف گسترده ای از ویتامین ها و مواد معدنی را می توان در غذای حیوان خانگی شما یافت. در حالی که غذای حیوانات خانگی می‌تواند نیازهای حیوان خانگی شما را در برخی از مراحل زندگی برآورده کند، ممکن است عدم تعادلی در آنها وجود داشته باشد که می‌توان با مکمل‌هایی از مواد مغذی خاص بر آن غلبه کرد. برای اطمینان از اینکه غذای حیوان خانگی شما نیازهای آن را برآورده می کند، همکاری نزدیک با دامپزشک بسیار مهم است.

به طور معمول، غذاهای سگ و گربه محدوده استاندارد حیوانات را مشخص می کند، اما اگر متوجه رفتارهای حیوان خانگی خود شوید که در حال تغییر هستند، ممکن است نیاز به حمایت تغذیه ای بیشتری داشته باشند. برخی از نمونه‌های این رفتارها عبارتند از کوپروفاژی (خوردن مدفوع)، لیس زدن بیش از حد یا حتی تغییر در رفتار. اگر حیوان خانگی شما رژیم غذایی محدودی داشته باشد یا نیازهای غذایی دیگری داشته باشد، ممکن است دامپزشک شما مکمل هایی را توصیه کند.

چقدر و هر چند وقت یکبار باید به حیوان خانگی خود غذا بدهم؟

به طور کلی، بچه گربه ها و توله سگ ها بیشتر از نسخه های بالغ غذا می خورند. آنها در حال رشد هستند و متابولیسم سریع تری دارند و از انرژی خود برای رشد و بازی استفاده می کنند. اجتناب از غذا دادن بیش از حد به حیوان خانگی خود ضروری است زیرا می تواند باعث بیماری یا افزایش وزن آنها شود. اضافه وزن می تواند بر سلامت حیوان خانگی شما تأثیر منفی بگذارد. گربه (خرید رویال کنین گربه) بالغ با سلامتی مطلوب فقط به دو یا سه وعده در روز نیاز دارند.

نسبت دقیق مواد مغذی می تواند به نژاد، سن، سبک زندگی، حساسیت ها یا نگرانی های سلامتی حیوان خانگی شما منحصر به فرد باشد. اگر در مورد مواد مغذی مورد نیاز حیوان خانگی خود برای حمایت از سلامت و رفاه خود مطمئن نیستید، با دامپزشک خود صحبت کنید. یک راهنمای اساسی برای تغذیه برای سگ ها و گربه ها یک متخصص مراقبت از حیوانات خانگی می تواند تاریخچه رژیم غذایی و هرگونه معاینه فیزیکی لازم را برای تعیین بهترین مشخصات غذایی برای گربه یا سگ شما تکمیل کند. کارشناسان حیوانات خانگی در مرکز پت منبع اطلاعات خوبی برای غذای حیوانات خانگی با مواد اولیه با بالاترین کیفیت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *