وبلاگ

چگونه سگ ناشنوا خود را تربیت کنیم

چگونه سگ ناشنوا خود را تربیت کنیم

چگونه سگ ناشنوا خود را تربیت کنیم

چگونه سگ ناشنوا خود را تربیت کنیم حتی اگر نمی توانند دستورات را بشنوند، سگ های ناشنوا می توانند برای اطاعت از صاحب خود آموزش ببینند. البته این فرآیند با آموزش سگ شنوا متفاوت است و چالش های خاص خود را دارد. تربیت سگ ناشنوا نیازمند کمی صبر و حوصله اضافی است، اما خارج از توانایی اکثر صاحبان فروش اینترنتی غذای سگ نیست.

برخی از سگ ها بیشتر از بقیه مستعد ناشنوایی هستند. به نظر می‌رسد سگ‌های دالماسی، سکوهای انگلیسی و سگ‌های گاو استرالیایی موارد بالایی از ناشنوایی مادرزادی (حضور در بدو تولد) دارند.

برای توله سگ هایی که هنوز مشکل شنوایی ندارند، هنگام آموزش آنها، حرکات دست را با دستورات صوتی در نظر بگیرید. به این ترتیب، اگر سگ شما در سنین پیری شنوایی خود را از دست داد، از قبل با علائم دستورات مختلف آشنا شده است.

جلب توجه یک سگ ناشنوا

قبل از اینکه بتوانید از سگ بخواهید کاری انجام دهد، ابتدا باید توجه سگ را جلب کنید. از آنجایی که نمی توانید مانند سگ شنوا نام او را صدا بزنید، باید به راه های دیگری برای جلب توجه سگ خود فکر کنید.

چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا سگ ناشنوا به شما نگاه کند، مانند کوبیدن پای خود به زمین. گاهی اوقات ارتعاشاتی که از روی زمین می آیند کافی است تا توجه سگ شما را به سمت شما معطوف کند.

از چراغ قوه استفاده کنید

برخی از صاحبان سگ های ناشنوا از چراغ قوه برای سیگنال دادن به سگ خود استفاده می کنند. می توانید با روشن و خاموش کردن چراغ قوه سگ را آموزش دهید که به شما نگاه کند. این کار را ادامه دهید تا سگ شما بچرخد تا ببیند نور از کجا می آید. به محض اینکه سگ به شما نگاه کرد، به او جایزه بدهید. دوماپت چگونه سگ ناشنوا خود را تربیت کنیم سگ به زودی متوجه می شود که فلش نور به این معنی است که او باید به شما نگاه کند.

از یقه ویبره استفاده کنید

این قلاده‌های الکترونیکی با آنهایی که برای کمک به آموزش شوک می‌دهند متفاوت هستند (که می‌خواهید از آنها اجتناب کنید زیرا تقویت منفی به سگ می‌دهند). وقتی دکمه‌ای را روی یک کنترل از راه دور فشار می‌دهید، به سادگی بدون درد می‌لرزند.

می‌توانید با فشار دادن دکمه‌ای که قلاده را به لرزه درآورد، سگی را آموزش دهید که به شما نگاه کند و این کار را تا زمانی که سگتان به شما نگاه کند ادامه دهید. به محض اینکه سگ توجه خود را به سمت شما معطوف کرد، ارتعاشات را متوقف کنید و خوراکی ارائه دهید. یکی از مزایای استفاده از یقه الکترونیکی ویبره این است که می توانید تقریباً در هر شرایطی از آن استفاده کنید.

سیگنال های دستی را امتحان کنید

بسیاری از مردم با استفاده از سیگنال های دستی برای دستورات اولیه اطاعت، سگ ها را آموزش می دهند. یک علامت دستی استاندارد وجود دارد که اکثر مربیان سگ برای آموزش هر فرمان از آن استفاده می کنند، اما شما همچنین می توانید سیگنال های دست خود را ایجاد کنید.

به جای دادن یک فرمان صرفاً گفتاری، با اطمینان از توجه سگتان به شما شروع می‌کنید و سپس علامت دست را می‌دهید. سپس سگ را آموزش می دهید تا دستور را درست مانند هر سگ دیگری انجام دهد.

از زبان اشاره استفاده کنید

بیشتر مردم بیش از دستورات اولیه با سگ های خود ارتباط برقرار می کنند و از ارتباط مکرر بین کلمات و اعمال یاد می گیرند. شما می توانید به روشی مشابه با سگ ناشنوا ارتباط برقرار کنید، اما به جای استفاده از کلمات گفتاری، می توانید از زبان اشاره استفاده کنید.

بسیاری از صاحبان سگ های ناشنوا یاد گرفتن چند کلمه ساده در زبان اشاره آمریکایی و استفاده از آنها هنگام انجام کارهای روزمره با سگ هایشان مفید می دانند. شما همچنین می توانید علائم خود را برای کلمات مختلف ایجاد کنید. تا زمانی که شما و سگتان معنی علامت را بدانید، باید بتوانید به راحتی ارتباط برقرار کنید.

به رفتار خوب پاداش دهید

در حالی که بسیاری از سگ ها دریافت ستایش کلامی از صاحبانشان را ارزشمند می دانند، این بدیهی است که برای سگ های ناشنوا کارساز نیست. چند غذای کوچک در دسترس داشته باشید تا فروش اینترنتی غذای سگ ناشنوا هنگامی که به درستی از دستوری اطاعت می کند، تقویت مثبت شود. اشکال غیرکلامی تمجید مانند نوازش کردن یا خراش گوش نیز می تواند مفید باشد.

هنگامی که سگ شما درک خوبی از هر فرمان داشته باشد، می توانید کمتر از غذاها استفاده کنید. در روزهای اولیه آموزش، زمانی که از خوراکی‌های زیادی استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که وعده‌های غذایی سگ خود را بر این اساس کاهش دهید.

سگ های ناشنوا را به بند کشی نگه دارید

برخی از افراد عاشق پیاده روی بدون بند با سگ های خود هستند. اینکه آیا این ایده در هر شرایطی ایده خوبی است یا خیر، قابل بحث است، اما هرگز ایده خوبی نیست که سگ ناشنوای خود را در مناطق بدون حصار از افسار جدا کند.

حتی آموزش‌دیده‌ترین سگ‌ها هم می‌توانند حواسشان پرت شود، و شما نمی‌توانید به سادگی از دستور بیا یا فراخوان اضطراری برای دور نگه داشتن سگ ناشنوا از موقعیت خطرناک استفاده کنید. برای امنیت سگ، او را روی افسار نگه دارید.

مشکلات و اثبات رفتار

سگ‌های ناشنوا ممکن است در ابتدا از لمس غیرمنتظره‌ای برای جلب توجه آن‌ها، به خصوص اگر هنگام خواب لمس شوند، وحشت زده شوند. مبهوت کردن سگ می‌تواند منجر به خرخر کردن یا قلقلک او از ترس شود، دقیقاً به همان روشی که ممکن است اگر کسی دزدکی از او سر بزند و او را مبهوت کند، فریاد بزند.

لمس کردن سگ خود را به آرامی روی شانه و پشت تمرین کنید. بلافاصله پس از لمس، غذا بدهید. سعی کنید این کار را اغلب در طول روز انجام دهید، و به زودی سگ شما متوجه خواهد شد که اگر کسی از پشت او را لمس کند به معنای اتفاقات خوبی است.

اشتباه رایج بسیاری از صاحبان جدید سگ‌های ناشنوا این است که در حین انجام دستورات غیرکلامی خود صحبت نمی‌کنند. فقط به این دلیل که سگ شما را نمی شنود به این معنی نیست که شما باید سکوت کنید. اگر در سکوت دستوری بدهید، اغلب زبان بدن شما غیرطبیعی به نظر می رسد.

برای اطمینان از اینکه دستورات بصری به طور طبیعی به شما می‌رسند و به راحتی به سگتان ترجمه می‌شوند، پیش بروید و هنگام انجام عمل، کلمات یک فرمان را بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *