وبلاگ

چگونه سگ ما در ماشین احساس خوبی داشته باشه!

چگونه سگ ما در ماشین احساس خویب داشته باشه!

چگونه سگ ما در ماشین احساس خوبی داشته باشه!

 1. آموزش تدریجی: اگر سگ شما با ماشین آشنا نیست یا از آن ترس دارد، می‌توانید از آموزش تدریجی استفاده کنید. ابتدا ماشین را باز کنید و به سگ اجازه دهید داخل آن بیاید و برخی از موردهای مثبت مثل خوراک یا اسباب بازی را در آن قرار دهید. این کمک می‌کند تا سگ با محیط ماشین آشنا شود و احساس راحتی کند.
 2. سفرهای کوتاه تدریجی: شروع کنید با سفرهای کوتاه و تدریجاً مسافت را افزایش دهید. نمایندگی رویال کنین این کمک می‌کند تا سگ به آرامی به سفر با ماشین عادت پیدا کند و از تنش خارج شود.
 3. استفاده از تختهای ایمنی: برای ایمنی سگ و جلوگیری از جابجایی زیاد در داخل ماشین، از تختهای ایمنی یا قفس‌های حمل سگ استفاده کنید. این وسایل به سگ احساس امنیت می‌دهند و از ایجاد مزاحمت در حین رانندگی جلوگیری می‌کنند.
 4. تهویه مناسب: اطمینان حاصل کنید که ماشین خنک و خوب تهویه شده باشد. چگونه سگ ما در ماشین احساس خویب داشته باشه! گرمای زیاد می‌تواند برای سگ دلالت بر عدم راحتی باشد. همچنین، اطمینان حاصل کنید که ماشین متراکم نشده و فضای کافی برای حرکت سگ وجود داشته باشد.
 5. مکانی راحت برای خوابیدن: یک مکان راحت و ایمن برای خوابیدن در داخل ماشین ایجاد کنید. این مکان می‌تواند با استفاده از یک فرش یا پت مخصوص سگ ایجاد شود.
 6. ترتیب محیط دلپذیر: موسیقی آرامش‌بخش یا اصوات آرام برای سگ می‌تواند تجربه سفر را برایشان دلپذیرتر کند. همچنین، از بوهای آرامش‌بخش مثل لاواندر در ماشین استفاده کنید.
 7. پیشنهاد تریاک و جایزه: به سگ پیشنهاد تریاک یا جایزه مورد علاقه‌اش را بدهید تا تجربه سفر برایش به یادگار باشد و احساس خوبی داشته باشد.

آماده‌سازی برای سفر با سگ

 1. آموزش ابتدایی: اطمینان حاصل کنید که سگ شما از دستورات ابتدایی مثل “بنشین” و “بمان” آگاهی دارد. این دستورات می‌توانند در مواقع اضطراری یا نیاز به کنترل بیشتر کمک‌کننده باشند.
 2. معاینه وضعیت سلامت: قبل از سفر، یک معاینه سلامت از سگ شما انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که او واکسین‌های لازم را دریافت کرده است و هیچ مشکل سلامتی یا دردی ندارد.
 3. استفاده از قفس یا تخته امنیتی: اگر سگ شما عادت به استفاده از قفس دارد، از آن در مسافرت استفاده کنید. قفس به او احساس امنیت می‌دهد و از جابجایی زیاد در داخل ماشین جلوگیری می‌کند.
 4. آموزش به محیط ماشین: سگ را با محیط داخل ماشین آشنا کنید. ابتدا باز کردن درها و نشان دادن امکانات مثل دسته‌های دیگر برای سگ می‌تواند احساس راحتی را به او القا کند.
 5. کنترل حرارت ماشین: اطمینان حاصل کنید که دمای داخل ماشین مناسب است. اگر هوا گرم است، از کولر یا هواکش استفاده کنید. در هواهای سرد، از گرمای ماشین به میزان معقول استفاده کنید.
 6. آماده‌سازی جعبه اورژانس: یک جعبه اورژانس که شامل غذا، آب، داروها، دستمال مرطوب، اولین کمک و موارد اضطراری دیگر است، آماده کنید.
 7. بسته‌بندی لوازم مورد نیاز: لوازمی مانند غذا، آب، توپ بازی، قلیان، پت مخصوص سگ، چگونه سگ ما در ماشین احساس خویب داشته باشه! دستمال‌های مرطوب و … را برای سفر بسته‌بندی کنید.
 8. تعیین محل‌های استراحت: در طول مسیر، مکان‌هایی برای استراحت و تفریح برای سگ انتخاب کنید. این کمک می‌کند تا او از طولانی بودن سفر خسته نشود.
 9. تدارکات برای تمیزی: دستمال‌های مرطوب، پت‌ویپ، کیسه‌های زباله و سایر تدارکات مرتبط با تمیزی را با خود همراه کنید.
 10. آماده‌سازی مدارک: مدارک مربوط به سگ، اطلاعات تماس با دامپزشک و اطلاعات تماس در صورت اضطرار را همراه داشته باشید.

آموزش کنترل اضطراب سگ در ماشین

 1. آموزش در محیط آرام:
  • ماشین را به عنوان یک محیط مثبت و آرام معرفی کنید.
  • از لوازم و اسباب‌بازی‌های نمایندگی رویال کنین مورد علاقه سگ در داخل ماشین استفاده کنید.
  • با سگ در ماشین تعامل داشته و وقتی درون آن هستید، خوراکی‌ها و لوازم محبوب او را فراهم کنید.
 2. تدریجی سازی مراحل:
  • مراحل آموزش را به تدریج افزایش دهید؛ مثلاً بستن سگ به دسته مسافرتی یا روشن و خاموش کردن ماشین.
  • رانندگی را به آرامی شروع کرده و به تدریج مسافت‌ها را افزایش دهید.
  • استراحت‌های مکرر بین مراحل قرار دهید تا سگ احساس آرامش کند.
 3. تحریک مثبت:
  • مکان‌های مقصد را با مکان‌هایی که سگ شما از آنها لذت می‌برد مرتبط کنید.
  • به مکان‌هایی که او علاقه دارد مثل پارک سگ یا فروشگاه حیوانات خانگی بروید.
 4. آموزش به توقف در زنگ:
  • با استفاده از تکنیک‌های حساسیت زدایی، سعی کنید سگ را به توقف در زنگ ترغیب کنید.
  • به مرور زمان، این عمل به عنوان نشانه مثبت و آرام کننده در ذهن سگ ثبت خواهد شد.
 5. استفاده از سیستم ضد تهویه:
  • یاد بگیرید چگونه از سیستم تهویه ماشین به نفع سگ استفاده کنید.
  • این کمک می‌کند تا محیط ماشین برای سگ مطلوب‌تر شود.
 6. توجه به علائم استراحت:
  • هنگام تمرینات، به علائم رفتاری سگ توجه کنید و در صورت نشان دادن نشانه‌های استراحت، توقف کنید.
 7. تدابیر در سفرهای دامپزشکی:
  • در مواقعی که باید به دامپزشک بروید، تلاش کنید سفر را به عنوان یک تجربه هیجان‌انگیز نشان دهید.
 8. آموزش استفاده از سیستم تهویه:
  • با سگ خود یاد بگیرید چگونه از سیستم تهویه ماشین به عنوان یک عنصر مثبت استفاده کنید.

مدیریت اضطراب

اضطراب در سگ شما واقعی است و راهکارهای مختلفی برای مدیریت آن وجود دارد. از جمله این راهکارها می‌توان به اسپری‌ها و پخش‌کننده‌های فرمون آرامش‌بخش، خوراکی‌های آرام‌بخش گیاهی، لباس‌های فشرده‌کننده مانند پیراهن تندر، و داروهای ضد اضطراب تجویز شده توسط دامپزشک اشاره کرد. نمایندگی رویال کنین چگونه سگ ما در ماشین احساس خوبی داشته باشه! این ابزارها می‌توانند به سگ شما کمک کنند تا با اضطراب خود مقابله کرده و حالت آرامش را بازیابد. چگونه سگ ما در ماشین احساس خویب داشته باشه! قبل از شروع به سفر بزرگ بعدی خود با سگ خود، چندین روش را آزمایش کنید تا ببینید کدام یک برای آنها موثرتر است.

لوازم مورد نیاز سگ در خودرو

 1. لوازم مدیریت اضطراب:
  • آسیاب اضطراب: برای ساخت یک محیط آرام برای سگ.
  • تخت یا سبد خواب: برای ایجاد یک فضای راحت برای خوابیدن.
 2. لوازم تغذیه:
  • غذا و آب: برای تأمین نیازهای تغذیه‌ای سگ.
  • کاسه تغذیه: جهت سهولت در تغذیه سگ.
 3. لوازم بهداشتی:
  • کیسه مدفوع: برای دور انداختن مدفوع سگ به صورت مسئولانه.
  • کاغذ بهداشتی یا پوشک: در صورت نیاز به کنترل حادثه.
 4. لوازم ایمنی:
  • بند ایمنی سگ: جهت محافظت در صورت تصادف.
  • روکش صندلی: برای جلوگیری از آسیب به صندلی خودرو از نظر گل و استفراغ.
 5. لوازم آموزشی:
  • اسباب بازی: برای تفریح و سرگرمی سگ در مسیر سفر.
  • اسپری آموزشی یا بلندگو: برای آموزش دستورات اساسی به سگ.
 6. لوازم اضافی:
  • حوله یا دستمال: برای پاک کردن لبه‌ها و پنجه‌های سگ.
  • بطری آب اضافی: در صورتی که سفر طولانی استفاده کنید.
  • جعبه حمل سگ: در صورت نیاز به انتقال سگ به محیط دیگر.
 7. لوازم ایمنی خودرو:
  • صندلی ایمنی برای سگ: برای جلوگیری از حرکت آزاد سگ در داخل خودرو.
  • روکش “hammock”: برای محافظت از صندلی‌های عقب و جلو از خطرات مختلف.
  • صندلی خودرو مخصوص حیوانات: جهت ایمنی حیوان خانگی در صورت تصادف.

تغذیه سگ

اگر قصد دارید برای مدتی در حرکت باشید، بهتر است قبل از سوار شدن به ماشین، سگتان را نخورانده و ننوشیده بگذارید. شکم پر از غذا ممکن است در تجربه سفر برای سگ مشکل‌آفرین باشد. حداقل چند ساعت قبل از حرکت، به سگ غذا بدهید تا زمان کافی برای هضم آن فراهم شود.

ورزش برای سگ: ورزش و تمرینات ورزشی می‌توانند به سگ شما کمک کنند تا از اضطراب ناشی از سفر خارج شده چگونه سگ ما در ماشین احساس خویب داشته باشه! احتمالاً در طول سفر بهتر عمل کند. قبل از سفر، به سگ اجازه دهید فعالیت‌های ورزشی انجام دهد، مثل دویدن یا بازی در پارک. چگونه سگ ما در ماشین احساس خویب داشته باشه! این کمک می‌کند تا سگ خسته شده و آماده به سفر شود.

توقف های مکرر

سفرهای جاده ای طولانی همه را برای یافتن سرویس بهداشتی و پیاده شدن از ماشین آماده می کند. برای راحتی سگتان، هم برای شکستن لگن و هم برای دراز کردن پاهای او، باید مرتباً ایستگاه های استراحت را بزنید. کارشناسان توصیه می کنند که بسته به اینکه آیا توله سگی با مثانه بیش فعال دارید یا یک سگ بالغ آرام تر، هر 1 تا 3 ساعت یک بار توقف کنید. با برنامه ریزی از قبل برای توقف در یک پارک سگ یا مسیر پیاده روی دوستدار حیوانات خانگی که در آن آنها می توانند مدت طولانی تری از ماشین بیرون بیایند و کمی انرژی بسوزانند، توقف های خود را برای سگتان مفیدتر کنید.

سرگرمی

مطمئن شوید که سگ شما دو نوع اسباب بازی برای سفر شما بسته بندی کرده است. یک اسباب بازی خوب جویدنی یا خوراکی جویدنی طولانی مدت برای لذت بردن به تنهایی و یک اسباب بازی فعال مانند طناب برای طناب کشی که هر دوی شما می توانید با هم استفاده کنید. یکی به سگ شما کمک می‌کند در حین رانندگی زمان خود را سپری کند. و دیگری به شما اجازه می‌دهد در طول توقف‌های استراحت خود کمی حرکت کنید و انرژی خارج کنید.

محیط آرامش‌بخش

هر سفر جاده‌ای خوب به میان وعده‌های عالی و یک لیست پخش قاتل نیاز دارد. چگونه سگ ما در ماشین احساس خویب داشته باشه! اما وقتی حال و هوای ماشین خود را ایجاد می‌کنید، پوچ خود را فراموش نکنید. در حالی که ممکن است دوست داشته باشید آهنگ‌های پاپ مورد علاقه خود را بپردازید یا برای حفظ انرژی خود از آهنگ‌های هدبانینگ استفاده کنید، چگونه سگ ما در ماشین احساس خوبی داشته باشه! سگ شما که از قبل استرس داشته است ممکن است از چیزی کمی آرام‌تر قدردانی کند. آهنگ‌های آرامش‌بخش مستقل یا کلاسیک را امتحان کنید یا آهنگ‌هایی را اجرا کنید که متوجه شده‌اید سگتان از آن لذت می‌برد.

همچنین می‌توانید با خنک نگه‌داشتن خودرو و شکستن شیشه‌ها برای هوای تازه به سگ‌های مبتلا به بیماری ماشین کمک کنید. اگر ترجیح می‌دهید برشته باقی بمانید، یک گرمکن بپوشید. زیرا دمای پایین می‌تواند به شما کمک کند تا حالت تهوع را از بین ببرید.

نتیجه‌گیری

با این نکات، ممکن است با یک سگ شاد به مقصد نهایی خود برسید. چگونه سگ ما در ماشین احساس خوبی داشته باشه! حتی اگر نتوانید از تمام اضطراب یا حالت تهوع آنها جلوگیری کنید، هر ذره‌ای کمک می‌کند و بهترین دوست شما، نمایندگی رویال کنین صاحبان سگ، از زحمات شما قدردانی خواهد کرد. اگر احساس می‌کنید برای رفتن به جاده آماده هستید، نکاتی برای برنامه‌ریزی یک تعطیلات مناسب برای حیوانات خانگی داریم تا هرگز مجبور نباشید سگ خود را پشت سر بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *