وبلاگ

چرا سگ من می لرزد؟

چرا سگ من می لرزد؟

چرا سگ من می لرزد؟

چرا سگ من می لرزد؟ موارد مختلفی می‌تواند باعث لرزش یا تکانش سگ شما شود. برخی از این دلایل شامل استرس، سرما، درد، اضطراب یا بیماری‌هایی مانند بیماری‌های عصبی یا عضلانی است. همچنین لرزش می‌تواند ناشی از هیجان یا خوشحالی نیز باشد. اگر سگ شما به طور مداوم یا ناگهانی لرزش نشان دهد، فروش اینترنتی غذای سگ مشاوره با یک دامپزشک توصیه می‌شود تا علت احتمالی این موضوع مشخص شود.

اینکه آیا باید به دنبال درمان باشید یا نه به نظر دامپزشک شما بستگی دارد، اما به خاطر داشته باشید که تشخیص برخی از دلایل لرزیدن سگ ها بسیار دشوار است. دلایل تکان دادن سگ را بیاموزید تا بتوانید تشخیص دهید که آیا مشکل دارد یا خیر.

چرا سگ ها می لرزند؟

گاهی اوقات سگ ها سرد هستند و گاهی اوقات نمی توانیم لرزش سگ را توضیح دهیم. اما اگر سگ‌ها آسیب ببینند یا دچار مشکل پزشکی شوند، می‌لرزند، بنابراین مهم است که همیشه مراقب رفتار سگ خود باشید. سعی کنید تا زمانی که با دامپزشک مشورت نکنید نگران تکان دادن سگ نباشید.

هوای سرد

بسیاری از سگ ها با پوشش نازک یا محتوای کم چربی مانند سگ های تازی و دوبرمن به راحتی سرد می شوند. حتی اگر هوا در بیرون 50 یا 60 درجه فارینهایت باشد، برخی از سگ ها سرد می شوند. اگر هوا مرطوب یا بارانی است، به ویژه مراقب باشید، زیرا این باعث می شود سگ ها احساس سردی بیشتری کنند.

سندرم ترمور عمومی

برخی از سگ های کوچک فقط می لرزند. هر کسی که در اطراف چند چیهواهوا یا پینچر مینیاتوری بوده باشد، موافق است که بسیاری از این سگ های کوچک به شدت می لرزند. کارشناسان نتوانسته‌اند دقیقاً دلیل آن را مشخص کنند، اما ممکن است سگ‌های کوچک بیشتر سرد باشند.

اگر این لرزش یک رفتار جدید است یا با تغییرات دیگری در رفتار سگ شما همراه است، نگران باشید. اگر سگ کوچک شما زیاد می لرزد، به خصوص اگر با استرس بدتر می شود یا مانع از فعالیت عادی می شود، در مورد آن از دامپزشک خود بپرسید.

دامپزشک شما می تواند تون عضلانی را ارزیابی کند و دلایل دیگری که ممکن است سگ شما می لرزد را بررسی کند. او ممکن است سگ شما را مبتلا به سندرم لرزش عمومی تشخیص دهد که می‌تواند با کورتیکواستروئیدها درمان شود.

نشانه ضعف یا آسیب عضلانی

آیا تا به حال آنقدر ورزش کرده اید که ماهیچه هایتان کمی بلرزد؟ یا متوجه شده اید که یک عضله کشیده شده در هنگام حرکت اشتباه می لرزد؟ همین اتفاق می تواند برای سگ های شما بیفتد. لرزیدن یک علامت رایج درد، آسیب یا ضعف است

با دامپزشک خود بررسی کنید که آیا، مثلاً، پای سگ شما بعد از ورزش سنگین می لرزد یا این لرزش با کاهش سطح فعالیت همراه است. فروش اینترنتی غذای سگ اگر ناحیه مورد نظر را لمس کنید، سعی کنید آن را کشش دهید یا ماساژ دهید یا سگ خود را ورزش دهید، ممکن است متوجه شوید که لرزش عضلانی بدتر می شود. بسیاری از سگ هایی که به دلیل درد یا ضعف می لرزند نیز دچار استرس می شوند.

ترس، هیجان یا اضطراب

احساسات شدید می‌تواند باعث لرزش یا لرزش سگ‌ها شود. اگر متوجه شدید که لرزش سگ شما در موقعیت‌های خاص (مانند دامپزشک، زمانی که مهمانان در حال بازدید هستند یا در حال پیاده‌روی) شروع می‌شود و متوقف می‌شود، به احتمال زیاد دلیل احساسی برای سگ شما وجود دارد. تکان دادن حتی اگر به جای ترس ناشی از هیجان باشد، بهتر است به سگ خود کمک کنید تا احساس آرامش کند.

در این مورد، به یک رفتارشناس دامپزشکی یا مشاور رفتار سگ گواهی مراجعه کنید تا یاد بگیرید چگونه به سگ خود کمک کنید در موقعیت‌های هیجان‌انگیز احساس آرامش بیشتری داشته باشد. احساسات اگر به نظر می رسد که پروتکل های اصلاح رفتار کمک زیادی به سگ شما نمی کند، ممکن است داروهای رفتاری برای سگ شما توصیه شود.

بیماری ها یا دلایل پزشکی

دیستمپر، بیماری‌های عصبی، کلسیم پایین خون و اختلالات تشنجی (و همچنین بسیاری از بیماری‌های دیگر) همگی می‌توانند باعث لرزش در سگ‌ها شوند. تغییرات دیگر در رفتار، سطح فعالیت و اشتهای سگ خود را با دقت پیگیری کنید. به دفعات، بو، ظاهر و قوام مدفوع و ادرار سگ خود توجه زیادی داشته باشید. اگر سگ شما می لرزد و عجیب رفتار می کند – اگر لرزش نسبتا جدید است و با علائم دیگری همراه است – در اسرع وقت یک چکاپ کامل دامپزشکی انجام دهید. ممکن است آزمایش‌های خونی و سایر آزمایش‌ها انجام شود، اما برای سلامتی توله‌تان ارزشش را دارد.

در حالی که برخی از بیماری هایی که باعث لرزش می شوند قابل درمان یا کنترل هستند، برخی دیگر مانند دیستمپر بسیار جدی و اغلب کشنده هستند. سگ خود را واکسینه کنید تا از دیستمپر جلوگیری کنید. مراقبت های پیشگیرانه خوب همچنین می تواند از بیماری های سیستمیک جلوگیری کند. شناسایی علل اختلالات تشنج و بیماری های عصبی دشوارتر است.

مصرف سم

اگر سگ شما سمی مانند مایکوتوکسین – که در غذای کپک زده یا زباله یافت می شود دوماپت خورده باشد، ممکن است متوجه لرزش یا لرزش او شوید. سایر سمومی که باید به آنها توجه کرد عبارتند از متالدئید (که به عنوان آفت کش برای حلزون ها استفاده می شود)، حشره کش ها، شکلات و کافئین.

نحوه درمان لرزش در سگ ها

درمان تکان دادن سگ بر اساس علت اصلی متفاوت است. برای سگی که سرد یا هیجان زده است، درمان ممکن است به سادگی گرم کردن یا آرام کردن او باشد. اگر این کمکی نمی کند، احتمالا وقت آن رسیده که به دامپزشک مراجعه کنید.

چند علامت هشدار دهنده وجود دارد که به ما اطلاع می دهد که زمان آن فرا رسیده است که زودتر به دامپزشک مراجعه کنیم. فوراً با دامپزشک خود تماس بگیرید اگر:

  • لرزش سگ شما با علائم دیگری مانند بی حالی، اضطراب، اسهال، لنگیدن یا استفراغ همراه است.
  • لرزش سگ شما با رفتارهای عادی مانند زمان بازی یا خواب تداخل دارد.
  • سگ شما پس از خوردن چیزی غیرعادی شروع به لرزیدن می کند.
  • سگی که تکان می‌خورد و نفس نفس می‌زند، مضطرب به نظر می‌رسد. به سیگنال‌های آرام‌بخش از جمله نفس نفس زدن، لیسیدن لب‌ها یا گوش‌های خیلی عقب‌تر توجه کنید.
  • اگر سگ شما بیمار یا زخمی است، درمان دامپزشکی لازم است. دامپزشک شما ممکن است دارو، مراقبت های حمایتی، استراحت، ماساژ یا حتی جراحی را توصیه کند – همه اینها به علت اصلی تکان دادن سگ شما بستگی دارد.

درمان توصیه شده پس از مصرف سم می تواند از القای استفراغ تا مراقبت های دامپزشکی تهاجمی باشد. صحبت با یک مرکز کنترل سم می تواند به شما کمک کند تا بدانید چه انتظاری دارید.

چگونه از لرزش سگ جلوگیری کنیم

باز هم، پیشگیری خاص به علت لرز سگ شما بستگی دارد. گرم نگه داشتن سگ، آرام، به روز نگه داشتن سگ خود در مراقبت های پیشگیرانه، ورزش خوب و دور از “تنقلات” سمی می تواند از لرزش او جلوگیری کند. با این حال، نژادها یا افراد خاصی ممکن است فروش اینترنتی غذای سگ بیشتر مستعد ابتلا به سندرم لرزش عمومی مرموز باشند، که هیچ راه شناخته شده ای برای پیشگیری از آن ندارد.

اگر لرزش سگ شما با تغییرات رفتاری، علائم دیگر یا بعد از خوردن چیز جدیدی شروع شده باشد، کمک گرفتن بسیار مهم است. در حالی که لرز ممکن است به سادگی سرما یا اضطراب باشد، می تواند نشانه ای از بیماری های جدی یا قرار گرفتن در معرض سم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *