وبلاگ

نحوه انتخاب غذای سگ

نحوه انتخاب غذای سگ

نحوه انتخاب غذای سگ

نحوه انتخاب غذای سگ انتخاب غذای مناسب برای سگتان نیز به معنای انتخاب مواد اولیه مناسب است. به عنوان یک دوست حیوان خانگی مسئول، یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای او انجام دهید، سرو غذای سالم و متعادل است. غذای خوب سگ بسته به سن، نژاد و سطح فعالیت سگ شما، تغذیه مناسبی دارد.

مبارزه برای یافتن غذای سگ واقعی است، به همین دلیل است که این راهنما به یافتن چیزی امن تر و صادقانه کمک می کند. همچنین وب‌سایت‌های زیادی پیدا خواهید کرد که شما را در مقابل رژیم‌های خام و گندم، ذرت و سایر سبزیجات تشویق می‌کنند. در میان برندهایی که بر سر شما فریاد می زنند که چرا با غذای سگتان درست رفتار نمی کنید، باید چیزی قابل اعتماد و مشروع پیدا کنید تا با آن پیش بروید.

و تنها راه برای انجام این کار آگاهی و پشتکار است. اگر همه چیز از کنترل خارج شد، همیشه عاقلانه است که برای نیازهای غذایی سگ خود با یک دامپزشک حرفه ای نزدیک خود تماس بگیرید. اما قبل از انجام این کار، ممکن است بخواهید به این عوامل مهم توجه کنید.

1. سگ شما چند سال دارد؟

وقتی نوبت به تغذیه سگ شما با تغذیه مناسب می رسد، سن اولین عامل مهمی است که به ذهن می رسد. 3 مرحله مهم زندگی برای نمایندگی رسمی رویال کنین وجود دارد که از توله سگ تا بزرگسالی تا بزرگسالی شروع می شود. حیوان خانگی شما باید از غذایی مناسب برای مرحله ای که در حال حاضر در آن زندگی می کند تغذیه شود.

این مهم است زیرا سگ شما برای رشد مناسب در بزرگسالی به مقدار مشخصی پروتئین و کالری شماری نیاز دارد. بنابراین برای برآورده ساختن نیازهای رشد سگتان، بازگشت به رژیم غذایی مرحله فعلی زندگی او ضروری است.

به عنوان مثال، متابولیسم و ​​نیازهای غذایی توله سگ شما با ورود به بزرگسالی تغییر می کند. بنابراین دریافت فرمول مناسب به سن او نیز بستگی دارد.

در حالی که فرمول تایید شده ای برای غذای سگ برای هر مرحله زندگی وجود ندارد، در اینجا چیزی است که باید منتظر آن باشید.

برای توله سگ ها: یک توله سگ نسبت به بزرگسالان و افراد مسن به پروتئین بیشتر و تعداد کالری بیشتری نیاز دارد. نوع غذایی که توله سگ شما می خورد می تواند به شدت بر عملکرد ایمنی و رفاه او در آینده تأثیر بگذارد.
تغذیه توله سگ با غذای جامد از سن 3 تا 8 هفتگی ضروری است. با حرکت رو به جلو از آن سن، توله سگ شما وارد مرحله ای سالم می شود و یک انتقال چشمگیر از شیر به غذای جامد انجام می دهد. رشد اندام ها و دندان ها، همراه با سایر قسمت های مهم، دوره اولیه رشد را برای توله سگ شما مشخص می کند.

طبق یک تحقیق، توله سگ ها برای رشد مناسب استخوان، رشد فیزیکی و سازگاری شناختی به مقدار زیادی آب، پروتئین و اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب و مواد معدنی نیاز دارند. هر نوع کمبودی می تواند منجر به اختلال رشد و کم آبی شود.

برای بزرگسالان: هنگامی که توله سگ شما وارد مرحله بزرگسالی می شود، مصرف مواد مغذی باید به پروتئین و کالری کمتر کاهش یابد زیرا این می تواند منجر به اضافه وزن شود. غذای بزرگسالان برای سگ حاوی مواد مغذی کافی برای رشد و نمو کلی است. اما عمدتاً باید از ویتامین ها، کلسیم، اسیدهای چرب، مواد معدنی و برخی پروتئین ها تشکیل شود.

یک رژیم غذایی سالم همراه با ورزش (یا روی تردمیل سگ در صورت محدود بودن فضا) به یک وعده غذایی متعادل بر اساس گروه سنی سگ شما تبدیل می شود.
همچنین باید وزن لاغر و غذای سگ خود را در نظر بگیرید تا میزان تغذیه را تعیین کنید. نحوه انتخاب غذای سگ بر اساس میزان کالری مورد نیاز سگ شما به صورت روزانه، بر اساس سبک زندگی و عادات فیزیکی او، ممکن است بتوانید تخمین بزنید که سگ بالغ شما چه مقدار غذا در روز نیاز دارد.

این بسیار مهم است زیرا تغذیه بیش از حد سگ بالغ شما می تواند منجر به چاقی شود که یک نشانگر جدی برای دیابت، بیماری های قلبی و سایر عوارض است.

برای سگ های سالمند: تغذیه سگ سالمند خود با نوع مناسب غذای ممکن است چالش برانگیز باشد. تغییرات فیزیولوژیکی سگ شما در این مرحله زندگی می تواند در انتخاب غذای سگ تاثیرگذار باشد.

بیشتر سگ های مسن در دوران پیری بی اختیاری ادرار یا آرتریت را تجربه می کنند. در حالی که برخی حتی از دست دادن بینایی یا شنوایی را تجربه می کنند. دقیقاً به همین دلیل است که مراقبت های تغذیه ای خاص مورد نیاز است.

سگ سالمند شما به غذای سگی نیاز دارد که کالری کمی داشته باشد، اما فیبر، اسیدهای چرب و پروتئین بیشتری داشته باشد. فیبر در درجه اول مهم است زیرا مشکلات مربوط به متابولیسم و ​​ناهماهنگی های روده را کاهش می دهد. همچنین به سلامت کلیه ها کمک می کند.

عدم آگاهی مناسب در مورد این موضوع می تواند سگ شما را با ناامیدی و حتی ناراحتی فیزیکی بیشتری مواجه کند. تکیه بر برچسب های غذای سگ برای دادن اطلاعات تغذیه ای مناسب کافی نیست. برای یافتن بهترین غذای سگ باید بدانید که چه چیزی پشت تغذیه حیوانات خانگی است.

2. خواندن برچسب را فراموش نکنید

خواندن برچسب غذای سگ قبل از نهایی کردن روی آن بسیار مهم است. این بعد از اینکه بدانید کدام نوع غذای سگ را باید بخرید انجام می شود، یعنی برای توله سگ ها، بزرگسالان یا سالمندان. استانداردهای بهداشتی مختلفی برای غذای سگ وجود دارد، اما تکیه بر همه آنها شما را گیج و ناامید می کند.

برای اولین بار غذای سگ بسته بندی شده را می خرید؟ ممکن است بخواهید در مورد اجزای مختلفی که برچسب غذای سگ را تشکیل می دهند بخوانید.

نام محصول: این ممکن است غیرعادی به نظر برسد، اما طبق گفته FDA، نام محصول نقش مهمی در کیفیت محصول دارد. به عنوان مثال، محصولی با 95٪ نام خاص مواد تشکیل دهنده، دارای مواد کمتری در مقادیر بالاتر است. همین امر در مورد محصولاتی با 70 تا 75 درصد نام های خاص مواد تشکیل دهنده صدق می کند.

با این حال، محصولاتی با نام‌هایی مانند «غذای سگ فرمولا مرغ» یا «غذای سگ فرموله گاو» بهترین رژیم غذایی مورد نیاز سگ شما نیست. حاوی مقدار بیشتری از مواد در مقادیر کمتر است. همیشه توصیه می شود مارک های غذای سگ را با مواد کمتر، مصرف آب بیشتر و پردازش بهتر انتخاب کنید.

مواد تشکیل دهنده: لیست مواد تشکیل دهنده اغلب از همه پیچیده تر است. تمام مواد درج شده در برچسب غذا به ترتیب مقدار (وزن) برچسب گذاری شده است. اگر می‌خواهید غذای سگ باکیفیت و عاری از پرکننده‌های ناخواسته بخرید، دانستن نحوه تجزیه هر یک از اجزای برچسب بسیار مهم است.

به عنوان مثال، برخی از مارک ها مواد نامطلوب را در پایین برچسب ذکر می کنند. این برای پنهان کردن مواد نگهدارنده، رنگ‌ها و سایر پرکننده‌های مصنوعی موجود در غذای سگ است.

برخی از ترکیبات رایج غذای سگ موجود در محصولات غذایی سگ عبارتند از: گوشت، محصولات جانبی گوشت، پودر ماهی، ذرت آسیاب شده، پودر گلوتن ذرت، برنج قهوه ای، سویا، BHA و توکوفرول ها. (7)
جدا از این، در اینجا چیزی است که باید در بیشتر برچسب های غذای به دنبال آن باشید.

تاییدیه AAFCO: اگر غذای سگ شما مورد تایید AAFCO باشد، به این معنی است که غذا به عنوان یک محصول تغذیه ای متعادل و سالم به نتیجه رسیده است. همچنین به این معنی است که غذا با حداقل استانداردهای بهداشتی برای ارتقاء رفاه و توسعه مطابقت دارد.

بدون دانه: غذای سگ بدون دانه از سیب زمینی و فرمول های مخصوص نشاسته در مقادیر کمتر برای مبارزه با محتوای گوشت استفاده می کند. این نشانگر بدون دانه ایده آل برای غذای سالم سگ است.

غذای کامل پروتئین: به دنبال یک محصول غذایی برای سگ باشید که دارای مواد پروتئینی کامل در بالای لیست باشد. این شامل گوشت بره، مرغ، بوقلمون، گوشت گاو، و غیره است. لیست نام هایی که باید از آنها اجتناب کنید عبارتند از گوشت، مرغ و حیوان.

3. در نظر گرفتن اندازه نژاد

انتخاب غذای مناسب سگ بر اساس اندازه نژاد نیز بسیار مهم است. سگ شما برای رشد، عملکرد سیستم ایمنی، پوست و پوشش سالم و رشد استخوان نیاز به مصرف مواد مغذی متعادل دارد.

اگر به سایر راهنمای غذای سگ نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که بیشتر غذاهای سگ بر اساس فاکتورهای مخصوص نژاد دسته بندی می شوند. این فقط شامل اندازه نژاد می شود، زیرا هیچ تفاوت عمده ای بین نژادهای مختلف وجود ندارد.

سگ‌های نژاد کوچک نسبت به سگ‌های نژاد متوسط ​​یا بزرگ، متابولیسم سریع‌تری دارند. این نشان می دهد که سگ های نژاد کوچک بیش از سایرین به مواد مغذی چرب نیاز دارند. از این رو مراقبت ویژه برای همه نژادها لازم است.

سگ نژاد کوچک: اگر سگی با نژاد کوچک دارید، نیازهای غذایی او باید بسیار نادر باشد. به عنوان توله سگ، میزان متابولیسم آنها بالاتر از بسیاری از آنها است که منجر به دریافت کالری و آب بیشتر می شود. هنگامی که توله سگ شما وارد بزرگسالی می شود، این به یک عملکرد ایمنی قوی تر و نیاز متابولیک بالاتر تبدیل می شود.
برای سگ های نژاد کوچک، تکیه بر مقدار زیادی ویتامین، مواد معدنی، میوه ها، غلات کامل و سبزیجات ضروری است. شما نمی خواهید سگتان وزن اضافه کند، زیرا باعث بیماری های جدی دیگری مانند دیابت و آرتریت می شود. از این رو، انتخاب یک وعده غذایی متعادل حاوی مواد کمتر اما سالم‌تر ایده‌آل است.

سگ با نژاد متوسط: اگر سگی با نژاد متوسط ​​دارید، تامین نیازهای غذایی او کار سختی نیست. نحوه انتخاب غذای سگ در حالی که سگ های نژاد کوچک بین 10 پوند یا کمتر و 10 تا 25 پوند وزن دارند، سگ های نژاد متوسط ​​بین 20 تا 50 پوند وزن دارند.
در مقایسه با سگ های نژاد کوچک، توله های نژاد متوسط ​​سیستم متابولیک کمتر تهاجمی دارند. اما آنها هنوز هم بالاتر از سگ های نژاد بزرگ هستند. بنابراین تامین سالم ویتامین ها، اسیدهای چرب، پروتئین ها و مواد معدنی ضروری است.

باید اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که به سگ نژاد متوسط ​​خود غذا می دهید دارای مواد مغذی متراکم باشد، زیرا آنها شکم کوچکتری نسبت به سگ های نژاد بزرگ دارند. بنابراین انرژی بالا می ماند و فعالیت بدنی هم همینطور.

سگ نژاد بزرگ: اگر سگی با نژاد بزرگ دارید، نیازهای غذایی او بسیار زیاد است. شما باید مقادیر زیادی از غذای سگ با کیفیت بالا و طبیعی را به او بدهید تا به او ادامه دهید. سگ های نژاد بزرگ فعال ترین سگ ها هستند، بنابراین یافتن غذای سگ با مواد مغذی مهم است.
غذای سگ با کیفیت بالا از پروتئین، فیبر، کربوهیدرات، ویتامین ها و مواد معدنی تشکیل شده است. اما برخلاف سگ های نژاد کوچک و متوسط، سگ های نژاد بزرگ بیشتر مستعد ابتلا به دیابت، مشکلات قلبی و نفخ هستند.

4. غذاهای کنسرو شده یا خشک – کدام یک بهترین است؟

تصمیم گیری در مورد غذای مناسب سگ را نیز می توان بر اساس نوع آن تعیین کرد. این به نوع غذایی که سگ شما دوست دارد بخورد نیز بستگی دارد زیرا همه سگ ها از غذای مرطوب به اندازه خشک لذت نمی برند. شما می توانید بر اساس آنچه نمایندگی رسمی رویال کنین شما دوست دارد یا آنچه دامپزشک توصیه می کند، انتخاب کنید. اما در اینجا چیزی است که واقعاً باید در مورد غذاهای کنسرو شده و خشک بدانید.

غذاهای کنسرو شده یا مرطوب: غذای مرطوب منبع عالی از وعده های غذایی هیدراته است. بنابراین اگر سگ شما آب کافی در روز نمی‌نوشد، تغذیه با غذای مرطوب می‌تواند سطح هیدراتاسیون بدن او را افزایش دهد. به علاوه، غذای مرطوب حاوی کالری کمتری نسبت به غذای خشک است، حتی با همان اندازه غذا.
همچنین خوب است بدانید چه غذایی مرطوب بو و طعم قوی دارد. بنابراین اگر می خواهید حیوان خانگی شما قبل از هر وعده غذایی اشتهای خود را افزایش دهد، جایگزین بسیار خوبی است. تا آنجا که به شرایط بهداشتی مربوط می شود، سگ هایی که دندان هایشان تغییر شکل داده و سایر ناهنجاری های مشابه، مصرف غذای مرطوب را بسیار راحت تر از خشک پیدا می کنند.

با این حال، مواد غذایی کنسرو شده می توانند باعث مشکلات دندانی مانند بوی بد دهان، پوسیدگی دندان و غیره شوند و همچنین در صورت نگهداری طولانی مدت، بیشتر مواد مغذی خود را از دست می دهند. بنابراین اگر می دانید که سگ شما بلافاصله غذای مرطوب تازه را مصرف می کند، انتخاب خوبی است.

مطالعات اخیر اشاره کرده اند که غذای کنسرو شده سگ حاوی سطوح بالایی از BPA است که با بیماری های باروری و هورمونی در انسان مرتبط است. با افزایش مصرف غذای کنسرو شده سگ، افزایش فوری سطح BPA در سگ ها در 2 هفته مشاهده شد. بنابراین انتخاب غذای خشک برای برنامه های غذایی روزانه سالم است.

غذای خشک: تغذیه سگ با کیبل خشک تمیزترین و راحت ترین راه است! می توانید غذا را برای چند ساعت بیرون نگه دارید، بدون اینکه نگران فساد یا تجمع باکتری ها باشید. غذای خشک سگ بر اساس فاکتورهای دندانی در اندازه های مختلف کیبل موجود است.

بافت خشن کیبله های غذای خشک نیز به مراقبت از دندان کمک می کند زیرا باکتری ها و کثیفی دندان های سگ شما را هنگام جویدن پاک می کند. ثابت شده است که غذای خشک حاوی مقادیر بیشتری مواد مغذی است که به از بین بردن شرایط مرتبط با پرکننده های آلوده کمک می کند.

اگرچه در انتخاب غذای سگ هیچ درست یا نادرستی وجود ندارد، نحوه انتخاب غذای سگ اما باید به سگ خود از نوع غذایی که او می‌خواهد غذا بدهید و نه برعکس. هنگام تصمیم گیری بین غذای خشک و مرطوب، عواملی مانند وضعیت دندانی و پزشکی سگ شما و الزامات سبک زندگی ارزش در نظر گرفتن دارند.

5. بررسی آلرژی غذایی

اگر سگ شما پوست حساس، کیفیت پوشش نازک و قرمزی پوست دارد، باید در انتخاب غذای مناسب سگ نهایت دقت را به خرج دهید. آلرژی های غذایی برای سگ ها در حال افزایش است، بنابراین اگر متوجه شدید که سگ شما مرتب بدن خود را می خراشد، وقت آن است که یک بررسی ساده آلرژی انجام دهید.

در حالی که برخی افراد آلرژی غذایی را با عدم تحمل غذایی اشتباه می گیرند، هضم ضعیف و عدم تحمل لاکتوز از علائم دومی است. از سوی دیگر، قرمزی پوست، خارش، کیفیت پایین پوشش و عفونت پوست یا گوش از علائم آلرژی سگ هستند. می توانید با تغذیه نمایندگی رسمی رویال کنین خود از منابع پروتئین و کربوهیدرات به مدت 3 ماه شروع کنید. نحوه انتخاب غذای سگ شما تعدادی از محصولات غذایی سالم سگ را خواهید یافت که چنین رژیم غذایی تخصصی را ارائه می دهند. این باعث واکنش ایمنی قوی تری در برابر واکنش های آلرژیک می شود.

برخی از محصولات غذایی سگ برای هضم و جذب بهتر پروتئین و کربوهیدرات ها را به اندازه های کوچکتر تجزیه می کنند. این ممکن است به کاهش محرک های آلرژیک کمک کند.

بر اساس یک گزارش، سگ های مبتلا به آلرژی باید حداقل به مدت 21 روز یک رژیم غذایی تخصصی برای پاسخ های ایمنی بهتر داده شوند. همیشه توصیه می شود که مواد تشکیل دهنده مناسب را برای یک راه حل طولانی مدت انتخاب کنید.

دلایل زیادی برای واکنش آلرژیک وجود دارد، اما حساسیت های غذایی یکی از دلایل رایج است. اگر ماه هاست که سگ خود را با رژیم غذایی اشتباه با افزودنی های مصنوعی و مواد مضر تغذیه کرده اید، واکنش آلرژیک اجتناب ناپذیر است.
بر اساس سن، جنسیت و نژاد او، تعیین مواد تشکیل دهنده و غذای مناسب سگ برای مقابله با چنین حساسیت های غذایی شدید ضروری است. این به تقویت مکانیسم های ایمنی سگ شما کمک می کند.

6. تاریخ انقضا را بررسی کنید

تولید و بسته بندی محصولات غذایی سگ فاکتور مهمی است که باید در نظر گرفته شود. درست مانند هر ماده غذایی دیگر، غذای سگ نیز از نظر کیفیت غذا و استفاده با محدودیت های سلامت خاصی همراه است.

این هم برای غذای حیوانات خانگی و هم برای بسته بندی آن صدق می کند. شما به چیزی نیاز دارید نحوه انتخاب غذای سگ به خوبی با استانداردهای کیفیت مانند کیفیت تغذیه و مواد بسته بندی بدون BPA مطابقت داشته باشد. به دنبال غذاهای سگ باشید که دارای برچسب خرما هستند، این تاریخ بسته بندی روی آنها است.

غذاهایی با ماندگاری کوتاه‌تر باید سریع‌تر از غذاهایی با ماندگاری طولانی‌تر مصرف شوند. این واضح است، اما در مورد اول، هرچه سریعتر آن را تمام کنید، بهتر است. به این ترتیب همه مواد مغذی دست نخورده هستند و هضم بهتری بدون هیچ مشکل گوارشی انجام می شود.

به دنبال برچسب هایی مانند “بهترین قبل” یا “استفاده بر اساس تاریخ” باشید تا درک بهتری از ماندگاری محصول داشته باشید. گفته می‌شود، برخی از محصولات دستورالعمل‌های واضحی برای نحوه نگهداری فیزیکی بسته برای حفظ کیفیت غذای سالم دارند.
تاریخ “بهترین قبل” معمولاً در یک نقطه برجسته روی بسته بندی قرار می گیرد. همیشه روی برچسب غذای حیوانات خانگی مشخص می شود تا بدانید ابتدا به چه چیزی نگاه کنید. این نوع کدگذاری رنگ برای برچسب‌های مختلف مهم است، بنابراین به دنبال مارک‌های غذای نمایندگی رسمی رویال کنین باشید که دقیقاً آن را ارائه می‌دهند.

برندهایی با ارزش بالاتر شرایط بسته بندی بهتری را برای سگ شما ارائه می دهند. نحوه انتخاب غذای سگ بر اساس گزارشی، کیفیت بسته بندی غذای حیوانات خانگی رو به افزایش است. ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر سوراخ شدن، گرافیک پیچیده، و غذای با کیفیت بالاتر، مارک های غذای سگ ایمن تر و مطمئن تر را به همراه خواهد داشت.

عواملی مانند قوطی های مواد غذایی مرطوب بدون BPA، کیسه های پلاستیکی با کیفیت بالا و بسته بندی های قابل حمل بیشتر این قابلیت را دارند که ماندگاری را افزایش دهند و با مواد غذایی با کیفیت بالا همگام شوند. به همین دلیل توجه به برچسب تاریخ در هنگام انتخاب غذای سگ ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *