وبلاگ

سرمازدگی در سگ ها

سرمازدگی در سگ ها

سرمازدگی در سگ ها

سرمازدگی در سگ ها وقتی هوا سردتر می‌شود، وقت آن است که لباس‌ها و وسایل گرمتری را برای خود و خانواده‌تان بچینید. در برخی موارد، این شامل سگ شما نیز می‌شود. ژاکت‌ها و کاپشن‌ها برای پیاده‌روی سریع در خارج از منزل عالی هستند و برای مدت طولانی‌تری که در خارج از منزل سپری می‌کنید، نماینده رویال کنین چکمه‌ها یا کفش‌ها می‌توانند از پای توله‌سگ شما محافظت کنند. با این حال، قرار گرفتن طولانی‌مدت در دمای زیر صفر می‌تواند خطر سرمازدگی را افزایش دهد. سرمازدگی چگونه در سگ‌ها ظاهر می‌شود و برای جلوگیری از آن چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

سرمازدگی در سگ چیست؟

سرمازدگی در سگ یک نوع آسیب پوستی است که زمانی رخ می‌دهد که سگ برای مدت طولانی در معرض دمای زیر صفر قرار می‌گیرد. هنگامی که در معرض این دماها قرار می‌گیرید، رگ‌های خونی کوچک‌تر در اندام‌های سگ شما منقبض می‌شوند تا خون را نزدیک‌تر به هسته بدن نگه دارند. با انجام این کار، گرمای داخل بدن سگ شما کمتر از بین می‌رود.

اگر محدودیت در جریان خون به اندام‌ها طولانی شود، آسیب بافتی ممکن است رخ دهد. گوش‌ها، بینی، دم و پنجه‌ها همه قسمت‌هایی هستند که اندام‌های انتهایی سگ شما را تشکیل می‌دهند. برای سگ‌های نر، آلت تناسلی و بیضه‌ها نیز ممکن است در معرض خطر باشند. سگ‌هایی که دارای بیماری‌هایی هستند که جریان خون را کاهش می‌دهند مانند دیابت و بیماری‌های قلبی، بیشتر در معرض سرمازدگی هستند. سگ‌های مسن، توله‌سگ‌های بسیار جوان و سگ‌هایی با خز کوتاه یا خیس نیز بیشتر در معرض سرمازدگی هستند. متن بالارو سئو شده است.

علائم سرمازدگی در سگ ها

علائم سرمازدگی در سگ‌ها بارزترین علامت آن است که ناحیه پوست هنگام لمس بسیار سرد است. پوست ممکن است مانند رنگ آبی یا سیاه تغییر رنگ داده و نواحی مانند گوش‌ها و نوک دم شکننده یا خشک شوند. با بازگشت جریان خون به مناطق سرمازده، پوست ممکن است بسیار قرمز و ملتهب به نظر برسد. تاول‌ها و پوست نکروزه ممکن است در موارد شدید ایجاد شوند و پوست هنگام لمس دردناک باشد.

بدون درمان، مناطق یخ‌زده همچنان می‌توانند منبع درد برای توله سگ شما باشند. بافت نکروزه می‌تواند ریزش کند و بیفتد و این نواحی ممکن است عفونی شوند. سرمازدگی زمانی تشخیص داده می‌شود که علائم با سابقه بالینی مواجهه طولانی مدت با دمای سرد سازگار باشد. متن بالارو سئو شده است.

درمان سرمازدگی

اگر سگ شما سرمازدگی دارد، حتماً فوراً با دامپزشک خود تماس بگیرید تا بتواند پوست را معاینه کند و تشخیص دهد که آیا به درمان اضافی مانند آنتی بیوتیک و داروهای مسکن نیاز است یا خیر. هنگامی که سگ خود را به مطب دامپزشکی منتقل می‌کنید، می‌توانید او را در پتوها و حوله‌های گرم بپیچید تا دمای بدنش پایین بیاید. یک نکته خوب این است که ابتدا حوله‌ها را برای چند دقیقه در خشک کن خود قرار دهید تا گرم شوند.

اگر سگ شما خیس است، او را با حوله خشک کنید، اما پوست را مالش ندهید، زیرا با آب شدن پوست قرمز و دردناک می‌شود. اگر دمای بدنش پایین است، می‌توانید از بطری‌های آب گرم برای کمک به او استفاده کنید، اما از استفاده از پتوهای برقی و پدهای گرمایشی خودداری کنید زیرا ممکن است خیلی داغ شوند و پوست آسیب دیده را بسوزانند. سشوارها نیز ممکن است بیش از حد داغ شوند و باید از آنها اجتناب شود.

برای بیماران سرمازدگی جزئی، پمادهای موضعی می‌توانند در مناطق کوچک کمک کنند. سرمازدگی عمومی تر ممکن است به مراقبت های بیمارستانی، دستگاه های گرم کننده و آنتی بیوتیک های تزریقی و داروهای مسکن نیاز داشته باشد. در موارد سرمازدگی شدید و پوست نکروزه، برداشتن بافت آسیب دیده با جراحی ضروری است. در برخی موارد، این ممکن است به معنای قطع عضو باشد مانند اگر در نوک دم اتفاق بیفتد.

وقتی سگ‌ها در سرما بیرون می‌روند، ژاکت‌ها و ژاکت‌ها می‌توانند به حفظ دمای مرکزی بدنشان کمک کنند. برای سطوح برفی یا یخی، چکمه یا کفش سگ می‌تواند از پنجه ها محافظت کند. بهتر است بیش از 20 تا 30 دقیقه در خارج از منزل نمانید مگر اینکه انواع غذای رویال کنین گربه شما به این نوع دماهای محیط عادت داشته باشد. اگر سگ خود را به طور معمول در فضای باز نگهداری می‌کنید، مطمئن شوید که او یک پناهگاه به اندازه کافی گرم دارد یا زمانی که دمای محیط به زیر 40 درجه فارنهایت می‌رسد او را در داخل خانه نگه دارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *