وبلاگ

ساده ترین راه برای دادن قرص به سگم

ساده ترین راه برای دادن قرص به سگم

ساده ترین راه برای دادن قرص به سگم

ساده ترین راه برای دادن قرص به سگم این است که قرص را در غذا پنهان کنید. این معمولاً اگر آن را در یک خوراکی خاص مانند مقدار کمی غذای کنسرو شده سگ، سیب زمینی شیرین پخته شده، یا غذای نرم سگی که می‌توان در اطراف آن قالب‌گیری کرد (مثلاً Pill Pockets™) مخفی کنید، بهتر عمل می‌کند. برای اطمینان از اینکه فروش اینترنتی غذای سگ رویال کنین شما قرص را می بلعد، باید غذای دارویی را با دست تغذیه کنید یا درمان کنید. برخی از سگ ها ممکن است قرص را بیرون بیاورند، بنابراین مهم است که پس از مصرف دارو مراقب حیوان خانگی خود باشید. اغلب، مردم وقتی با یک حیوان خانگی بسیار باهوش سروکار دارند، پشت یک تخت یا کاناپه، انبوهی از قرص ها را پیدا می کنند!

اگر سگ شما همچنان به بیرون ریختن قرص ها ادامه می دهد یا اگر محدودیت های غذایی مانع از پنهان کردن قرص ها در یک درمان جذاب می شود، می توانید قرص را مستقیماً در دهان سگ خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که برچسب نسخه را به دقت مطالعه کرده اید و دستورالعمل های دوز را درک کرده اید.

چگونه یک قرص را مستقیماً به دهان سگم بدهم؟

1. سگ خود را در مکانی امن و راحت قرار دهید که به راحتی بتوان با او دست به کار شد. قرص را آماده و به راحتی در دسترس داشته باشید.

2. قرص را با مقدار بسیار کمی سس از غذای کنسرو شده سگ (هیچ چیز خیلی چرب یا چرب نیست، زیرا ممکن است لوزالمعده را ناراحت کند) چرب کنید تا در دهان یا گلوی سگ شما نچسبد و قورت دادن آن راحت تر باشد. Pill Pockets™ همچنین می تواند برای پوشاندن قسمت بیرونی قرص استفاده شود.

3. قرص را بین انگشت شست و اشاره نگه دارید. از دست غالب خود استفاده کنید – برای مثال، اگر راست دست هستید، از دست راست خود استفاده کنید.

4. با قرار دادن انگشت شست پشت دندان نیش در یک طرف فک بالا و انگشتان خود در طرف دیگر، به آرامی پوزه سگ خود را از بالا با دست دیگر خود بگیرید.

5. هنگامی که یک چنگال محکم اما ملایم دارید، سر سگ خود را به سمت سقف خم کنید. فک پایین معمولاً باز می شود. با دست پرتاب کننده خود، از انگشت کوچک و انگشت حلقه برای باز کردن دهان سگ خود با فشار ملایم به سمت پایین روی لب پایین و دندان های جلو استفاده کنید.

6. به سرعت قرص را تا جایی که ممکن است روی زبان قرار دهید. اگر فروش اینترنتی غذای سگ رویال کنین شما قرص را فراتر از قوز زبان در پشت دهان قرار دهید، احتمال قورت دادن آن بیشتر است. سعی کنید دست یا انگشتان خود را بیش از حد در دهان قرار ندهید، زیرا ممکن است رفلکس تهوع را تحریک کند.

7. دهان سگ خود را ببندید و در حالی که سر او را به حالت عادی برمی گردانید، آن را بسته نگه دارید.

8. به آرامی بینی یا گلوی سگ خود را بمالید یا به آرامی روی بینی او باد کنید. این باید بلع را تحریک کند. سگ معمولا بعد از قورت دادن قرص بینی خود را می لیسد.

9. در طول این فرآیند به مقدار زیادی ستایش کنید و بلافاصله پس از دادن دارو یک غذا یا زمان بازی ارائه دهید. این باعث می‌شود که تجربه مثبت‌تر شود و دفعه بعد تجویز دارو آسان‌تر شود.

اگر این هم جواب ندهد چه؟

اگر همچنان مشکل دارید، ممکن است بخواهید یک دستگاه “Pet Piller” را امتحان کنید. اگر سگ شما مضطرب است یا از قرص خوردن می ترسد، برای مشاوره با دامپزشک خود تماس بگیرید. دادن قرص به سگ شما می تواند ناامید کننده باشد (برای هر دوی شما) و ممکن است دارو را در یک مایع طعم دار ترکیب کنید یا درمان کنید. داروخانه های دامپزشکی می توانند بسیاری از داروها را به صورت مایع تهیه کنند یا فرمول هایی را با طعم های جذاب مانند مرغ یا گوشت گاو درمان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *