وبلاگ

بهترین سبزیجات مناسب سگ ها

بهترین سبزیجات مناسب سگ ها

بهترین سبزیجات مناسب سگ ها

بهترین سبزیجات مناسب سگ ها به احتمال زیاد شما هم به دنبال سبزیجات مغذی هستید که برای سگ خودتان مناسب باشید! هزهران سبزیجات وجود دارد که سگتان میتواند آنهارا مصرف کند و سالم و بی خطر میباشد. اما همه سبزیجات برای سگ شما مناسب نیست و در واقع میتوانیم بگوییم بخشی از این سبزیجات برای سگ شما مناسب خواهد بود. فروش خرید اینترنتی غذای سگ رویال کنین بهتر است قبل از اینکه بخواهید به سگتان سبزیجات بدهید باید متوجه شوید کدام غذای برای سگ شما مناسب است و یا حتی کدام بی خطر تر میباشد.

چه سبزیجاتی برای سگ ها مفید هستند؟

اگر شما دوست دارید یک خوراکی سالم و ساده ای برای توله سگ خود پیدا کنید دوماپت در ادامه مقاله به شما میگویید که کدام سبزیجات برای سگ شما مناسب است، فقط قبل از هرچیزی ساقه‌ها، برگ‌ها، دانه‌ها، هسته‌ها یا گودال‌ها را بردارید. به شما پیشنهاد میکنیم قبل از هرچیزی سبزیجاتی که میخواهید به سگتان را بدهید را حسابی بشورید و بعد به توله سگ خودتان بدهید. و آنهارا به قطعات کوچکتری نیز تبدیل کنید.

کلم بروکلی

میتوان گفت بروکلی سرشار از فیبر خواهد بود که سبب نفخ هم می شود. این سبزی ها دارای آنتی اکسیدان نیز خواهد بود، پروتئین های گیاهی قابل هضم تر و ویتامین ها و مواد معدنی مثل ویتامین سی و کا و پتاسیم و فولیک، منیزیم، سدیم و کروم است.

کرفس

سبزیجات کرفس هم دارای آبی بالایی به همراه فیبر میباشد و دارای کالری کمتری نیز خواهند بود. حاوی ویتامین های A، B، C و K، به علاوه فولات، پتاسیم و منگنز است. توصه میکنیم قیبل از هرچیزی ابتدا کرفس را بصورت رشته رشته کنید و سپس به سگ خودتان بدهید.

لوبیا سبز

لوبیای سبز حاوی ویتامین های A، B6، C و K به همراه پروتئین، آهن، کلسیم و فیبر است. لئبیا سبز دارای کالری کمتری میباشد که به سگ شما این کمک را میکند که احساس سیری نمایید. همچنین بیشتر سگ ها شیرینی طبیعی این گیاه را خیلی دوست دارند حتما قبل از هرچیزی مطمئن شوید که لوبیا سبز بدون نمک باشد زیراکه ممکن است به توله سگ شما آسیب را برساند.

گل كلم

از سبزیجات دیگری که میتوانیم به آن اشاره نماییم گل کلم میباشد که دارای فیبر زیادی خواهد بود اما گل کلم میتواند سبب گاز گرفتن سگ شما هم شود. همچنین حاوی ویتامین های C و K، کلسیم، پتاسیم و فولات خواهد بود. گل کلم کالری کمی دارد و یک خوراکی سالم و ایمن برای سگ ها ایجاد می کند.

کاهو

کاهو یک سبزی دوستدار سگ است که کالری کمی دارد، پر از فیبر و 90 درصد آب است، بنابراین برای هیدراتاسیون عالی است. کاهوی رومی، آروگولا، و کاهوی آیسبرگ برای سگ شما خوب هستند، اما اسفناج و کلم پیچ می توانند در مقادیر زیاد مضر باشند.

هویج

هویج یک انتخاب عالی برای یک غذای سالم سگ است، اما باید در حد اعتدال مصرف شود زیرا قند بالایی دارد؛ و همچنین سرشار از فیبر و کالری کم است و حاوی بتاکاروتن است که ویتامین A تولید می کند. همچنین برای سگ ها مفرح است و بیشتر سگ ها به دلیل شیرینی طبیعی آن ها را دوست خواهند داشت.

فلفل دلمه ای

هر رنگ فلفل دلمه ای برای سگ شما بی خطر و سالم است. فروش خرید اینترنتی غذای سگ رویال کنین فلفل دلمه ای سرشار از ویتامین های A، B6 و E، لوتئین و آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C و بتاکاروتن است. آنها می توانند به سلامت پوست، پوشش و چشم سگ شما کمک کنند.

کدو سبز

کدو سبز ساده خام، بخارپز یا پخته شده برای سگ ها بی خطر است که در قطعات کوچک بخورند، کالری، چربی و کلسترول کمی دارد. سرشار از فیبر، آنتی اکسیدان، مواد معدنی و ویتامین های A، C، B6 و K است.

کلم بروکسل

کلم بروکسل سرشار از فیبر، آنتی اکسیدان ها و ویتامین های A، B1، B6، C و K است. اما مراقب باشید که مقدار زیاد آن می تواند باعث نفخ و سایر مشکلات معده مانند ناراحتی معده یا اسهال شود.

کلم

کلم پر از آنتی اکسیدان ها و فیبر است که به سیستم گوارش سگ شما کمک می کند. همچنین حاوی فولات، پروتئین، پتاسیم، کلسیم، منگنز، منیزیم، آهن، ریبوفلاوین و ویتامین های A، B6، C و K است. با این حال، کلم نیز می تواند باعث افزایش نفخ شود.

اسفناج

اسفناج در مقادیر کم برای سگ های سالم بی خطر است. با این حال، این سبزی برگدار حاوی اگزالات است که اگر به مقدار زیاد خورده شود، می تواند منجر به سنگ کلیه و سنگ مثانه در سگ های حساس شود. همچنین دارای ایزوتیوسیانات است که در مقادیر زیاد می تواند باعث تحریک شدید معده شود.

قارچ

قارچ‌های سفید معمولی از فروشگاه‌های مواد غذایی – وقتی کاملاً ساده و شسته شده باشند – برای سگ‌ها بی‌خطر هستند. قارچ هایی را که با چاشنی ها و سایر موادی که برای سگ ها ناسالم یا حتی سمی هستند، مانند سیر یا پیاز پخته شده اند، ندهید. همچنین سگ ها هرگز نباید قارچی را که از فروشگاه خریداری نمی کنید بخورند.

چه سبزیجاتی برای سگ ها مضر هستند؟

سبزیجات زیر برای سگ ها سمی هستند. اگر سگ شما آنها را می خورد یا غذایی که مواد تشکیل دهنده آن هستند – به خصوص مقدار زیادی – فوراً با دامپزشک خود تماس بگیرید.

پیازها

پیاز، تره فرنگی، سیر و پیازچه همگی بخشی از خانواده گیاه آلیوم هستند و برای سگ ها و گربه ها به طور یکسان سمی هستند. خوردن پیاز می تواند باعث استفراغ، اسهال، معده درد و حالت تهوع شود. همچنین می تواند باعث پارگی گلبول های قرمز سگ شما شود. اگر سگ شما پیاز می خورد، فوراً با دامپزشک خود تماس بگیرید.

قارچ های وحشی

همیشه از هر نوع از قارچ های سمی اجتناب کنید حداقل قارچ ها گونه های زیادی دارند که حدودا 100 گونه آنها برای سگ شما سمی هستند. اگر سگ شما تمایل به علوفه خواری دارد مراقب آن باشید که حیاط خانه شما قارچ سمی رشد نکرده باشد اگر شما با چند قارچ سمی برخورد داشتید حتما سگ خود را از این نوع قارچ ها دور نگهدارید.

کدام سبزیجات باعث ایجاد گاز در سگ ها می شوند؟

برخی از سبزیجات بیشتر از سایرین باعث ایجاد نفخ اضافی در سگ ها می شوند. محتوای بالای فیبر، همراه با قندی که از این سبزیجات در روده سگ شما هضم نشده باقی می‌ماند، می‌تواند باعث تخمیر باکتری‌ها شود که نفخ و گاز تولید می‌کند.

 • کلم بروکلی
 • نخود فرنگی
 • گل كلم
 • کلم بروکسل
 • کلم
چه سبزیجاتی در غذای سگ استفاده می شود؟

بهتر است با دامپزشک خود مشورت کنید که کدام رژیم غذایی سگ برای نیازهای خاص توله سگ شما بهترین است. رایج ترین سبزیجات مورد استفاده در غذای سگ عبارتند از:

 • سیب زمینی های شیرین
 • سیب زمینیها
 • هویج
 • لوبیا سبز
 • نخود فرنگی
 • کلم بروکلی
 • چغندر
 • ذرت
 • کلم پیچ
 • اسفناج
 • سویا
طرز تهیه سبزیجات برای سگ ها

بهترین راه حل برای اینکه متوجه شوید چه نوع سبزیجاتی برای سگ شما مناسب و مفید است که بهتر است از قبل شسته شده باشد و کاملا ساده و به قطعات های کوچکتری نیز تبدیل شده باشد. ساقه، برگ، دانه و هسته یا هرچیز دیگری میتواند فروش خرید اینترنتی غذای سگ رویال کنین به خطر خفگی و یا انسداد روده شما تبدیل شود. همه خوراکی ها حتی سبزیجات باید در حد اعتدال مصرف شوند. مقدار کل غذاها باید 10 درصد از رژیم غذایی سگ شمارا تشکیل دهند. و 90 درصد دیگر هم باید از یک رژیم غذایی متعادل تامین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *