وبلاگ

بررسی غذای گربه رویال کنین

بررسی غذای گربه رویال کنین

بررسی غذای گربه رویال کنین

بررسی غذای گربه رویال کنین تحلیل ما از غذای گربه Royal Canin بر اساس استانداردهای مختلف نشان می‌دهد. این برند از نظر تنوع محصول موفق است. با ارائه رژیم‌های دامپزشکی خاص، Royal Canin به عنوان یک گزینه مناسب برای درمان بیماری‌های خاص گربه‌ها شناخته شده است. این امکان را فراهم می‌کند که صاحبان حیوانات خود برای نیازهای خاص گربه‌هایشان یک رژیم تغذیه‌ای دقیق و مناسب انتخاب کنند.

با این حال، اگر هدف شما تأمین تغذیه منظم برای گربه‌تان با قیمت مناسب‌تر است، ممکن است محصولات دیگری با کیفیت مشابه و قیمت پایین‌تر در دسترس باشند. این امر وابسته به نیازها و اولویت‌های شما برای تغذیه حیوان خانگی‌تان است. نکته مهم دیگری که باید در نظر گرفته شود، کیفیت مواد تشکیل دهنده است. Royal Canin به طور کلی از مواد با کیفیت برای تولید محصولات خود استفاده می‌کند. این امر می‌تواند تأثیر مستقیمی بر سلامت و رشد گربه داشته باشد.

در نهایت، تجربه مشتریان و تاریخچه برند نیز نقش مهمی در ارزیابی یک محصول دارند. با مطالعه نظرات مشتریان و بررسی تجربیات افراد دیگر، می‌توانید بهترین تصمیم را برای تغذیه گربه‌تان انتخاب کنید. به طور کلی، Royal Canin یک برند معتبر با تنوع محصولات قابل توجه است، اما تصمیم نهایی بر اساس نیازها و اولویت‌های شخصی شما باید گرفته شود.

فرآیند تجزیه و تحلیل داخلی رویال کنین

در این فرآیند، نه تنها از تجزیه و تحلیل داخلی ما برندهای مورد بررسی را ارزیابی کردیم، بلکه نمونه‌ها را به آزمایشگاه تست و آنالیز مواد غذایی با گواهی ISO 17025 نیز فرستادیم.

برخی از اطلاعاتی که از آزمایش‌ها به دست آمده شامل محتوای دقیق درشت مغذی‌ها و ریز مغذی‌ها در هر دستور غذاست. این آزمایش‌ها همچنین محتوای میکروبی، مخمر، کپک و فلزات سنگین را نیز بررسی کردند. این اطلاعات به ما کمک می‌کنند تا مطمئن شویم که محصولات Royal Canin به استانداردهای بالایی از نظر کیفیت و ایمنی مواد غذایی ارائه می‌شوند.

درباره رویال کنین

در دهه 1960، ژان کاتاری، یک جراح دامپزشک، در روستای آیمارگ در جنوب فرانسه یک مطب دامپزشکی اداره می‌کرد. او با مشکلات پوستی و پوششی در حیوانات خانگی محلی مواجه بود و به دنبال یافتن راه حلی برای تغذیه بهتر برای آنها بود. کاتاری تصمیم گرفت غذاهای خانگی را آزمایش کند و به عنوان یک راهکار تغذیه مورد بررسی قرار دهد.

پس از آزمایش چندین دستور غذا و پختن آنها در گاراژ خود، او متوجه شد که یک دستور غذایی مبتنی بر غلات می‌تواند به کاهش مشکلات پوست و پوششی که حیوانات روستا را آزار می‌دهد، کمک کند. این موفقیت به حدی بزرگ بود که کاتاری غذای رویال کانین را به عنوان یک علامت تجاری ثبت کرد و دامپزشکی خود را تعطیل کرد. این زمان بود که وی به تجارت غذای حیوانات خانگی وارد شد.

رویال کانین به سرعت اکسترودر (یک دستگاه برای تولید غذا) را از ایالات متحده وارد کرد و به یکی از شرکت‌های پیشگام در زمینه غذای حیوانات خانگی در اروپا تبدیل شد. آنها اولین تولید کننده غذای خشک حیوانات خانگی در فرانسه بودند و نخستین شرکت اروپایی بودند که از اکسترودر استفاده کردند.

در سال 1972، نام تجاری رویال کانین به گروه Guyomarc’h فروخته شد و فوراً در اروپا گسترش یافت. شعبه‌هایی در ایتالیا، بلژیک، سوئد، اسپانیا، آلمان و دانمارک ایجاد شدند. پس از تقریباً سه دهه توسعه، خرید بانکی، و حضور در بورس اوراق بهادار پاریس، شرکت در جولای 2001 به مریخ فروخته شد.

اکنون، رویال کانین به عنوان یک شرکت جهانی با امکانات توزیع و تولید در سراسر جهان شناخته می‌شود. با وجود اینکه دفتر مرکزی آن در سراسر جهان واقع شده است، اما هنوز هم در Aimargues، فرانسه مستقر است. این برند به راحتی یکی از محبوب‌ترین و پرتوصیه‌ترین برندها توسط دامپزشکان برای مسائل دامپزشکی و استفاده عمومی به شمار می‌رود.

منبع یابی و ساخت

رویال کنین مواد اولیه را از سرتاسر جهان تامین می کند و اطلاعاتی درباره کشورهای مبدا یا تامین کنندگان خاص منتشر نمی کند. محصولات آنها در تاسیسات تولیدی متعلق به شرکت در سراسر جهان تولید می شود. مکان های کارخانه رویال کنین شامل ایالات متحده، کانادا، برزیل، فرانسه، روسیه، چین، آفریقای جنوبی، آرژانتین، لهستان و بریتانیا می باشد.

تمام این تاسیسات تولیدی متعلق به Mars, Incorporated است. رویال کنین همچنین دارای چندین مرکز تحقیقاتی واقع در سراسر جهان است که در آن متخصصان تغذیه دامپزشکی تمام وقت برای کمک به فرمولاسیون غذاهای خود استخدام می کنند.

تاریخ را به یاد آورید

آخرین فراخوان مربوط به شرکت Royal Canin در سال 2007 صادر شد. در این فراخوان، شرکت به طور داوطلبانه 8 نوع غذای خشک برای سگ به نام Sensible Choice و هفت محصول غذای خشک برای سگ و گربه با نام Kasco را از بازار خارج کرد.

این تصمیم به عنوان پاسخ به آگاهی شرکت از وجود مقادیر کمی از مشتقات ملامین در کنسانتره پروتئین برنج در ترکیبات غذاهای خود اتخاذ شد. در اوایل همان سال، فراخوان دیگری نیز برگزار شد که به علت آلودگی ملامین، محصولاتی از جمله Veterinary Diet feline hypoallergenic را دربرمی‌گیرد.

در سال 2006، شرکت Royal Canin چندین محصول دیگر را به دلیل حاوی سطوح بیش از حد ویتامین D3 از بازار خارج کرد. این فراخوان به دلیل گزارش‌های بیماری حاصل از مصرف محصولات، به خصوص محصولاتی که به طور انحصاری توسط دامپزشکی عرضه می‌شدند، انجام شد.

رویال کنین چه نوع غذای گربه ای ارائه می دهد؟

رویال کنین در حال حاضر بیش از 100 نوع مختلف غذای گربه را با عرضه به بازار، ارائه می‌دهد. علاوه بر دستورهای سنتی غذای گربه، بسیاری از محصولات آنها برای حل مسائل بهداشتی خاص مانند حفظ سلامت دستگاه ادراری یا مراقبت از گوارش، فرموله شده‌اند. این شرکت یکی از اندک برندهای غذای گربه است که دستورهای خاصی را برای نژادهای خاص گربه مانند پرشین و مین کونز ارائه می‌دهد.

رویال کانین تعدادی از دستورهای غذایی را برای مراحل مختلف زندگی، اندازه بدن و حتی سبک زندگی فرموله می‌کند و آن‌ها را به بازار عرضه می‌کند. این محصولات در دو نوع مرطوب و خشک در دسترس هستند و از نظر غذاهای مرطوب، انواع بافت و قوام مختلف برای انتخاب فراهم شده‌اند.

یک ویژگی مشترک در میان محصولات رویال کنین، تمرکز بر مواد مغذی بیش از مواد تشکیل‌دهنده است. این شرکت اطلاعات دقیقی در مورد محل تهیه مواد تشکیل‌دهنده‌های خود ارائه نمی‌دهد، اما اطمینان می‌دهد که تمام محصولاتش را خود فرموله و تولید می‌کند.

غذای خشک گربه مراقبت از ادرار گربه

در این فرمول از خط مراقبت رویال کانین استفاده می‌شود که در موقعیتی میان رژیم دامپزشکی تجویزی و رژیم غذایی غیردرمانی قرار دارد. این فرمول با هدف حمایت از سلامت دستگاه ادراری گربه و حفظ تعادل مواد معدنی سالم در ادرار طراحی شده است و همچنین گربه را به نوشیدن بیشتر ترغیب می‌کند.

این غذا به صورت خشک ارائه می‌شود بررسی غذای گربه رویال کنین به همین دلیل رطوبت کافی برای حفظ سلامت مجاری ادراری فراهم نمی‌کند.

برخلاف بعضی از غذاهای حاوی اسیدهای کننده برای جلوگیری از کریستال‌های استروویت، اما ناتوان در حل کریستال‌های اگزالات کلسیم نمی‌شوند، این غذا به منظور افزایش خروجی ادرار و کاهش کریستال‌های استروویت و اگزالات کلسیم ساخته شده است. مهم است به یاد داشته باشید که یک رژیم غذایی با رطوبت بالا نیز می‌تواند باعث افزایش خروجی ادرار شود بدون اینکه بدن گربه را با کربوهیدرات‌ها پر کند.

مواد غذایی این فرمول شامل ذرت، گلوتن گندم، پودر مرغ، برنج آبجو، گلوتن ذرت، گندم، چربی مرغ، روغن نباتی و روغن ماهی است. استفاده از ترکیبات گیاهی کم ارزش در دستور تهیه این غذا باعث می‌شود که این فرمول با بالاترین ارزش و یا مناسب‌ترین گونه برای گربه‌ها نباشد.

اگرچه این فرمول علامت‌هایی که معمولاً در غذای گربه دنبال می‌کنید را نشان نمی‌دهد، گاهی اوقات تنها راه‌حل برای گربه‌هایی است که با بیماری‌های مکرر دستگاه ادراری مواجه هستند. این فرمول بدون نیاز به نسخه ارائه می‌شود، اما همچنان هزینه مشابهی با رژیم دامپزشکی دارد.

رویال کنین هضم تکه های حساس در غذای کنسرو گربه گروی

این دستور غذای مرطوب برای گربه‌های با هضم حساس فرموله شده و در کیسه‌های 3 اونسی عرضه می‌شود. این فرمول اصلی خود را بر پایه مرغ و گوشت خوک قرار داده است، اگرچه چندین ماده اصلی جانبی به عنوان منابع پروتئین، به جای منابع کامل هر یک از پروتئین‌ها به کار رفته‌اند.

رویال کنین تاکید می‌کند که این غذا از طریق استفاده از پروتئین‌های بسیار قابل هضم به بهبود عملکرد سیستم گوارشی گربه کمک کرده و بوی مدفوع را کاهش می‌دهد. اگرچه این دستور غذا حاوی تعداد زیادی پروتئین حیوانی است، اما همچنان چندین ماده گیاهی کم ارزش نیز وجود دارد از جمله آرد گندم، سلولز پودری و گلوتن گندم.

در کل، به نظر می‌رسد که این فرمول به صورت اصلی بر پایه گوشت است، اما به عنوان کیفیت ترین دستور غذا در نوع خود در بازار شناخته نمی‌شود. وجود ترکیبات مشکوک از کیفیت ممکن است تأثیری بر کیفیت کلی دستور غذا داشته باشد و ممکن است نسبت به سایر دستورهای غذایی گران‌تر باشد، شاید به دلیل فروش در کیسه‌ها.

برش های نازک غریزی بزرگسالان رویال کنین سلامت تغذیه گربه سانان

این دستور غذای مرطوب گربه برای گربه‌های بالغ تهیه شده است و به گفته رویال کنین، دارای “تعادل بهینه بین پروتئین‌ها، چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها برای حمایت از خوش‌طعم طولانی‌مدت و کار به عنوان مکمل غذایی عالی برای کیبل” است.

مواد اصلی این دستور غذا شامل برش‌های گوشتی از دوغابی (فرآورده جانبی) و سایر برش‌های گوشت از فرآورده‌های جانبی گوشت خوک، محصولات جانبی مرغ، جگر مرغ، جگر خوک و ماهی قزل‌آلا هستند. این مواد نشان‌دهنده منابع اصلی پروتئین در غذا هستند.

علاوه بر این مواد گوشتی، غذا حاوی آرد گندم، گلوتن گندم، ژلاتین، بررسی غذای گربه رویال کنین سلولز پودری، نشاسته ذرت اصلاح شده و کاراگینان است. اگرچه هیچ‌کدام از این مواد به عنوان ضروری تغذیه‌ای در نظر گرفته نمی‌شوند، اما کاراگینان به خصوص ممکن است مشکوک به عنوان یک غلظت‌دهنده باشد. این ماده مشتق از جلبک دریایی ممکن است به التهاب کمک کرده و به طور بالقوه سرطان زا باشد، که آن را به عنوان یک عنصری قابل اجتناب معرفی می‌کند.

بر اساس ماده خشک، غذا تقریباً 61٪ پروتئین، 11.9٪ چربی و 27.1٪ کربوهیدرات دارد. این یک محصول با پروتئین بالا، کربوهیدرات بالا و نسبتاً کم چربی است.

نظر مشتریان در مورد غذای گربه رویال کنین چیست؟

رویال کنین یکی از محبوب ترین و معتبرترین برندهای غذای حیوانات خانگی در جهان است. این برند همچنین در کنار تغذیه حیوانات خانگی هیل، غذایی است که اغلب توسط دامپزشکان توصیه می‌شود. بسیاری از مشتریان راضی از محصولات این برند بوده و برخی حتی ادعا کرده‌اند که رژیم‌های غذایی دامپزشکی رویال کنین جان حیوانات خانگی را نجات می‌دهد.

گرچه Royal Canin نقدهای منفی نیز دریافت می‌کند، اما به طور کلی این مورد مشاهده نشده است که این نقدها به میزان قابل توجهی باشند. اخیراً برخی از مشتریان گزارش داده‌اند که گربه‌هایشان پس از مصرف دستور غذای رویال کنین Urinary SO بیمار شده‌اند. این گزارشات، بدون بررسی رسمی و تایید از سوی رویال کنین، مسئله پیچیده‌تری می‌شود.

گفته می‌شود که رویال کنین هنوز هیچ مشکلی در محصولات خود تأیید نکرده و نقدهای منفی را جدی نمی‌گیرد. این نقدها بیشتر در امور مصرف‌کننده ظاهر شده‌اند و در بخش نظرات این مقاله مطرح شده‌اند. مسئله پوشش دادن به این گزارش‌ها بسیار حیاتی است و نادیده گرفتن آن‌ها سختی را افزایش می‌دهد.

چرا غذای گربه رویال کنین اینقدر گران است؟

بسیاری از غذاهای رویال کانین نسبت به سایر محصولات با لیست مواد مشابه قیمت بسیار بالاتری دارند. رویال کنین پس از چندین دهه به عنوان یکی از دو برندی که اغلب توسط دامپزشکان توصیه می شود، شهرتی دارد که قیمت آن را توجیه می کند.

این یکی از معدود برندهایی است که محصولات خاص شرایط را ارائه می دهد، که باعث می شود رویال کنین به راحتی به بیماران ناامید توصیه شود و جایگاه آن را در دفاتر دامپزشکی در سراسر جهان به دست آورده است. این امر به برند و احترامی که فراتر از خط دامپزشکی است، می بخشد.

به طور کلی، آیا رویال کنین انتخاب خوبی است؟

غذاهای حیوانات خانگی، به ویژه گربه‌ها، یک موضوع مورد بحث است. دو مکتب فکری وجود دارد که در مورد ارزیابی ارزش غذایی حیوانات خانگی به کار می‌روند. یکی از آنها معتقد است که مواد تشکیل دهنده غذاها نقش اساسی در تغذیه دارند، در حالی که مکتب دیگر تأکید دارد که ترکیب مواد مغذی مهم‌تر است.

رویال کنین به کسانی که به مکتب دوم تعلق دارند، توصیه می‌کند که بر ترکیب مواد مغذی تمرکز کنند و نه بر مواد تشکیل دهنده. این نگرش نشان از تعهد به ارائه مواد مغذی کلان به حیوانات خانگی دارد. اما، نظرات مختلف وجود دارد و برخی ممکن است با این نگرش موافق نباشند.

با این حال، گرچه غذاهای Royal Canin ممکن است برای برخی گربه‌ها که نیاز به رژیم خاصی دارند، مفید باشند، اما همچنان باید با دقت بررسی شوند. مصرف بالای کربوهیدرات و پروتئین‌های گیاهی ممکن است در بعضی موارد به بیماری‌های گربه‌ها منجر شود. همچنین، قیمت بالای محصولات و نقدهای برخی مشتریان می‌تواند نشانگر مسائل احتمالی باشد.

در نهایت، تغذیه حیوانات خانگی یک مسئله پیچیده است و نظرات مختلف وجود دارد. بررسی غذای گربه رویال کنین مهم است که مالکان حیوانات خانگی با توجه به نیازهای خاص حیوانات خود و توصیه‌های دامپزشکان، تصمیم‌گیری کنند و تأثیر تغذیه بر سلامت حیوانات خانگی خود را با دقت مشاهده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *