وبلاگ

آموزش سگ های پلیس

بهترین غذا برای یک گربه بیمار چیست

آموزش سگ های پلیس

آموزش سگ های پلیس، مسئولیت‌های گسترده‌ای را شامل می‌شود و هر سگ، تخصص‌های خاصی نظیر جستجوی مواد مخدر یا منفجره را داراست. این حیوانات همگی از نیروی محرکه و هوش یکسانی برخوردارند که به دلیل آموزش و ارتباط مستمر با نگهبانانشان برتری آنها را نسبت به دیگران افزایش می‌دهد. اما همه‌چیز درباره‌ی سگها نیست؛ نگهبانان باید دانایی داشته باشند که این حیوانات چه کارهایی انجام می‌دهند.

همانند هر سگ کاری، واحدهای پلیس K9 به آموزش اطاعات ابتدایی در دوران جوانی نیاز دارند. این آموزشات احتمالاً در طول سال اول به آرامی شروع شده و به تدریج آموزشات عمومی را افزوده تا اطمینان حاصل شود که سگ‌ها قادر به کنترل حواس پرتی‌ها هستند. این فرایند، پایه‌ای قوی ایجاد می‌کند نمایندگی رسمی رویال کنین مربیان می‌توانند بر آن کار کنند تا سگ خود را در هر تخصص مورد نیاز، آموزش دهند.

انواع مختلف آموزش سگ پلیس

سگ‌های خدماتی نیازمندی‌های تخصصی متفاوتی دارند تا بتوانند به بهترین شکل در مواجهه با سناریوهای خاص عمل کنند. اغلب به دلیل پیچیدگی هر شغل خاص، سگ‌ها قادر به یادگیری چندین مورد به طور همزمان نیستند، اما در یک تخصص خاص به برتری دست پیدا می‌کنند.

گشت پلیس

سگ‌های گشتی به عنوان یک واحد اضافی در خیابان‌ها حضور دارند و در بسیاری از جنبه‌های زندگی روزمره پلیس نقش دارند. از یافتن مظنونین تا محافظت از افسران و تسلیم کردن جنایتکاران، آموزش سگ‌های پلیس این وظایف را بر عهده دارد. سگ‌های حفاظتی به عنوان نهایی، این حیوانات برای همکاری با هر نیروی اجرایی که به آن‌ها اختصاص می‌یابد، آموزش داده می‌شوند. با آموزش مهارت‌های محافظت و ایجاد ترس، این سگ‌ها به طور معمول آموزش بوی مواد مخدر را نیز دریافت می‌کنند و قابلیت یافتن انواع مختلف داروها را دارا می‌شوند.

سگ های تشخیص مواد مخدر

این سگ‌ها تنها برای یک هدف آموزش دیده‌اند، یعنی چگونه هر نوع ماده مخدر را شناسایی کنند. تمرین این حیوانات بسیار دشوار است و نیازمند تشخیص انواع مختلف داروها می‌باشد. آنها حتی در صورت استفاده از ایستیک در کنار مواد مخدر، قادر به تشخیص بوی مواد مخدر هستند و این امکان را دارند که بدون تاریک شدن در برابر بوی‌های دیگر، آنها را به یک سگ تشخیص‌دهنده مؤثر تبدیل کنند.

سگ های کشف بمب

سگ‌های بمب‌افکن به دلیل وجود بیش از 10/000 بوی مختلف که باید یاد بگیرند و با مواد منفجره مرتبط کنند، در تشخیص بو بسیار سخت‌گیر هستند. در طی دوره آموزشی ۱۰ هفته‌ای گسترده، آنها با این تعداد زیادی از بوها آشنا می‌شوند، که به نظر می‌رسد زمان کافی برای آموزش این تعداد بو ندارد. این تعهد و فداکاری آنها را در انجام کار حرفه‌ای خود به اوج می‌رساند، و بینی آنها بهترین ابزار برای انجام این کار مهم است.

سگ های ردیاب بو

این گروه با سگ‌های بسیار آموزش‌دیده همراه، گزارش‌های مربوط به افراد گمشده را تحلیل می‌کنند و نکات ردیابی مظنونان پنهان یا احتمالاً فرارکرده را یاد می‌گیرند. این سگ‌ها در مواقع مختلف کاربرد دارند و در یافتن افراد بسیار ماهر هستند. اغلب با سگ‌های خونخوار مرتبط شده‌اند و ساعت‌ها یا حتی روزها، افراد را بر اساس عطرشان پیدا می‌کنند و مسیرهای عطری کوچک را دنبال می‌کنند تا به آنها برسند. آموزش این سگ‌ها نیاز به فعالیت‌های متعددی دارد و این دلیل خوبی برای آن است که این حیوانات ماهر در انجام وظایف خود باشند.

کجا برای آموزش

آموزش سگ‌های پلیس که توسط نیروی پلیس استفاده می‌شوند، عمدتاً از یکی از دو منبع انجام می‌شود: یا از طریق یک مرکز آموزشی خصوصی با تخصص در این زمینه یا توسط مربیان داخلی نیروی پلیس. پس از اتمام دوره آموزشی، سگ با یک نگهدارنده جفت می‌شود نمایندگی رسمی رویال کنین تقریباً هر لحظه از روز (۲۴/۷) با سگ همراه است. این نگهدارندگان نیز باید به نحوه آموزش سگ و نگهداری از آن تسلط داشته باشند تا در این حوزه به بهترین شکل عمل کنند. توجه داشته باشید که این مسئله به معنای این نیست که شما نمی‌توانید سگ خود را برای انجام وظایف تخصصی آموزش دهید؛ سگ‌های محافظی نیز وجود دارند که در حفاظت اولیه دارای تخصص هستند و اغلب توسط افراد حرفه‌ای برای غیرنظامیان آموزش داده می‌شوند.

نکاتی برای کمک به آموزش از طرف حرفه ای ها

  • آن را سرگرم کننده کنید! اگر سگ‌ها از آن لذت نبرند، به همان اندازه نگهداری نخواهند کرد.
  • از چیزهایی استفاده کنید که ثابت شده است که به سگ شما انگیزه می دهد، اگر سگ شما رفتار می کند، اگر اسباب بازی هایش از اسباب بازی استفاده می کنند، از خوراکی استفاده کنید.
  • مطمئن شوید که سگ شما بیش از حد کار نمی کند، آنها سگ هایی هستند که با صدای بلند گریه می کنند.
  • ثابت باشید اما الگو نداشته باشید، هر روز در ساعت معینی تمرین کنید، اما هر روز یک چیز را نداشته باشید.
  • چالش‌هایی را معرفی کنید، این کار باعث می‌شود که سگ شما فرمان را پایین بیاورد.
  • به موفقیتی ختم کنید که هرگز بر اساس یک فرمان شکست خورده نباشد، این باعث می شود دوره رضایت بخشی بیشتری داشته باشید.

آموزش پلیس K9 هرگز متوقف نمی‌شود، زیرا مربیان و سگ‌ها باید آموزش خود را همیشه تمدید کنند و دستورات و آموزش رایحه را حفظ کنند تا کمرنگ نشوند. در نهایت، این ها هنوز سگ هایی هستند که به عشق، همراهی، رفتار و اسباب بازی نیاز دارند. نیروی پلیس اینها را به آنها می دهد و برخلاف هر چیز دیگری با شرکایشان پاداش می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *